Bývalá královna Beatrix Nizozemská & Calus von Amsberg

Bývalá královna Beatrix Nizozemská & Calus von Amsberg Zdroj: profimedia.cz

Největší skandály v historii královských svateb!

Svatby v královských rodinách jsou vždy pod přísným drobnohledem celého světa. Stane-li se během plánování či v průběhu obřadu něco nepatřičného, hned se to všichni dozví. Jaké jsou největší skandály spojené s královskými svatbami?

Špatné jméno

Princezna Diana spletla během svatby jméno svého nastávajícího. Ve větě „beru si tě, Charlesi Philipe Arthure Georgi“ popletla pořadí prvních dvou jmen, a Charlese tak oslovila Philipe. Princezna Diana byla ovšem miláčkem veřejnosti, a tak jí všichni drobnou chybu zřejmě způsobenou nervozitou a faktem, že svatba je vysílaná do 74 zemí světa, odpustili. Tedy alespoň veřejnost ano. Jak reagovali členové královské rodiny, se nikdy nedozvíme.

Diana, princezna z Walesu & Charles, princ z Walesu
Diana, princezna z Walesu & Charles, princ z Walesu | Zdroj: profimedia.cz

Další svatební skandály najdete na dalších stránkách >>

Pokračování 2 / 7

Zakázaný sňatek

O největší skandál v historii britské královské rodiny se postaral tehdejší král Eduard VIII., který se zamiloval do dvakrát rozvedené Američanky Wallis Simpson. Nejdříve spolu měli milenecký vztah, zatímco Wallis byla ještě vdaná. Pak se kvůli Eduardovi rozvedla. Jenže bylo nemyslitelné, aby se panující král oženil s rozvedenou ženou, a tak se Eduard rozhodl vzdát trůnu. Vládl přesně pouhých 324 dnů a po abdikaci se ve Francii oženil se svou životní láskou, se kterou byl do konce života.

Wallis Simspon & bývalý král Edward VIII.
Wallis Simspon & bývalý král Edward VIII. | Zdroj: profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Nepozvání na svatbu

Bývalá manželka Andrewa, vévody z Yorku, Sarah Ferguson nedostala před deseti lety pozvánku na svatbu Kate a Williama. Matka princezen Eugenie a Beatrice, které se pochopitelně obřadu zúčastnily, si v talkshow u Oprah Winfrey posteskla, že chtěla takto významný den trávit po boku svých dcer.

Sarah Ferguson, bývalá vévodkyně z Yorku
Sarah Ferguson, bývalá vévodkyně z Yorku | Zdroj: profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Otec nedorazil

Jen pár dnů před svatbou Meghan a Harryho oznámil palác, že otec nevěsty se ze zdravotních důvodů svatby nezúčastní. Údajně tehdy prodělal infarkt, ale spekulovalo se i o faktu, že o svou dceru a také o pozornost médií zkrátka nemá zájem. Meghan tak k oltáři dovedl budoucí tchán princ Charles.

Meghan, vévodkyně ze Sussexu & Princ Harry, vévoda ze Sussexu
Meghan, vévodkyně ze Sussexu & Princ Harry, vévoda ze Sussexu | Zdroj: profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Ženich s pochybnou minulostí

A skandály se samozřejmě netýkají jen britské královské rodiny. Třeba taková Beatrix Nizozemská, bývalá královna, která abdikovala ve prospěch svého syna Viléma-Alexandra, se v roce 1966 provdala za německého diplomata Clause van Amsberga. Jeho národnost byla nakonec menší problém než fakt, že Claus byl členem Hitlerovy mládeže. I přes temnou minulost se ovšem Claus stal uznávaným členem nizozemské královské rodiny. Manželství rozdělila až Clausova smrt v roce 2002.

Bývalá královna Beatrix Nizozemská & Calus von Amsberg
Bývalá královna Beatrix Nizozemská & Calus von Amsberg | Zdroj: profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Svatba s bodyguardem

Monacká princezna Stéphanie, nejmladší z dětí dnes již bývalého monackého knížete Rainiera III. a jeho ženy, hollywoodské herečky Grace Kelly, se provdala za svého vlastního osobního strážce Daniela Ducrueta. Otec se sňatkem pochopitelně nesouhlasil, ale jelikož v době svatby měla Stéphanie s Danielem už dvě děti, nakonec ustoupil. Manželství jim ovšem vydrželo jen necelé dva roky. Dodnes ovšem mají údajně velmi přátelský vztah.

Princezna Stéphanie Monacká & Daniel Ducruet
Princezna Stéphanie Monacká & Daniel Ducruet | Zdroj: profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Svatba se servírkou

Švédský princ Karel Filip začal v roce 2010 chodit s bývalou servírkou, účastnicí reality show Hotel paradise a příležitostnou modelkou Sofií Hellqvist. Přestože v královské rodině ani mezi veřejností nebyla tehdy příliš oblíbená, o pět let později se vzali. Dnes čekají již třetího potomka a bezesporu patří mezi nejkrásnější páry napříč všemi královskými rodinami.

Princezna Sofia, vévodkyně z Värmlandu & Princ Karel Filip Švédský, vévoda värmlandský
Princezna Sofia, vévodkyně z Värmlandu & Princ Karel Filip Švédský, vévoda värmlandský | Zdroj: profimedia.cz