Video placeholde

Osudy princezen: Victoria Švédská, dívka, která bojovala s mentální anorexií

Victoria Švédská se jednou stane čtvrtou švédskou vládnoucí královnou. Ačkoliv má bratra, Švédsko je totiž jednou z prvních monarchií, kde trůn dědí automaticky prvorozené dítě, bez ohledu na pohlaví. I když za sebou nemá žádnou bouřlivou minulost plnou drog, alkoholu či milenců, něco si přece jen prožila. Teprve před pár lety otevřeně promluvila o tom, jak bojovala s anorexií.

Sympatická jednačtyřicetiletá Victoria je nejstarší ze tří dětí švédského krále Carla XVI. Gustava a jeho manželky Silvie. Je prý otevřená, ambiciózní a veselá. Nebojí se říkat to, co si myslí, umí nosit přepychové róby i lodičky, ale nepohrdne ani teniskami a obyčejným tričkem. Prostě obyčejná žena, která se jen tak náhodou narodila do královské rodiny.

Ačkoliv to vypadá idylicky, i ona má za sebou těžké období. Před pár lety se svěřila, že měla roky problémy s anorexií. Měla štěstí, svěřila se rodičům, kteří jí pomohli. Přerušila studia a odjela do Spojených států amerických, kde se začala léčit.

Victoriin příběh ovšem dokazuje, že všechno zlé je k něčemu dobré. Během léčby začala chodit cvičit do posilovny, kde byl jejím osobním trenérem Daniel Westling. Netrvalo dlouho a z osobního trenéra se stal partner. A princeznu čekal další boj. Dlouhé roky totiž trvalo, aby neurozeného muže její královští rodiče akceptovali.

Video placeholde

Nejenže nebyl šlechtického rodu, byl i vážně nemocný s ledvinami. Teprve po transplantaci ledviny v roce 2009, kterou mu daroval jeho otec, se situace změnila. Zdálo se, že jejich lásce nestojí nic v cestě. O rok později se konala svatba. Když na ní před milióny diváků pronesl Daniel nádhernou řeč o lásce, okamžitě si získal srdce nejen královské rodiny, ale celého Švédska. Bývalý fitness trenér z malého městečka Ockelbo se během devítiletého vztahu držel vedle Victorie zpátky a moc toho nenamluvil. Teprve po sňatku si vydobyl místo, které si zasloužil.

Rodina a povinnosti

Po dvou letech manželství se jim narodila dcera Estelle, před dvěma lety syn Oscar. Victoria jako korunní princezna plní spoustu oficiálních povinností, perfektně ovládá etiketu do posledního puntíku, ale jinak je to normální máma a ženská. Už její rodiče kdysi chtěli, aby vyrůstala co nejběžněji a měla možnost poznávat svět. I s ochrankou za zády.

Victoria není žádná princezna na hrášku, která by vyžadovala luxus. Ráda se směje, vaří, pleje záhonky a hodně času tráví s manželem v tělocvičně. Miluje čaj, hezky maluje, věří v Boha, líbí se jí hnědá barva, ráda a dobře tancuje, nosí kontaktní čočky a nejraději má obyčejné džíny. Až nastane čas, usedne na švédský trůn. A s největší pravděpodobností bude královnou, kterou lidé milují.

Další příběhy princezen si můžete přečíst zde.