Svatba princezny Eugenie: Odvážná nevěsta odmítla závoj. Proč?

Velký den princezny Eugenie v řadě ohledů připomněl květnovou královskou svatbu. Nechyběl hrad Windsor, celebrity mezi pozvanými hosty, polibek před diváky, nádherně elegantní nevěsta i určité poselství, které se skrývalo za střihem svatebních šatů. 

Princezna Eugenie, mladší dcera prince Andrewa a vévodkyně z Yorku Sarah Ferguson, se včera provdala za svého přítele Jacka Brooksbanka, se kterým se poznala před sedmi lety při lyžování ve Švýcarsku. Jack je manažerem evropské divize společnosti Cosamigos Tequila, kterou založil George Clooney společně s manželem Cindy Crawford Rande Gerberem.

Překvapivě však Clooney na svatbu do kaple Sv. Jiří v pátek nezavítal. Zato si ji nenechali ujít jiní hosté z řad celebrit: Robbie Williams, Liv Tyler, Demi Moore, supermodelky Cara Delevingne, Naomi Campbell a Kate Moss, která s sebou vzala i dceru Lilu Grace, rovněž začínající modelku. Přítomné dámy, které měly předepsán v dress-code fascinátor, tentokrát hodně potrápil vítr. Jeden klobouček dokonce skončil na zemi.

Silný vítr potrápil hosty na svatbě princezny Eugenie

Nechyběli samozřejmě ani princ William s vévodkyní Kate (která si po dlouhé době vyrazila v šatech s volnou áčkovou sukní a nejspíš toho kvůli silnému větru velmi litovala) a princ Harry s Meghan (která měla zase podezřele volný kabát).

Princ William a vévodkyně Kate

Hlavními hvězdami byly samozřejmě děti v roli družiček a družeb. Princ George obohatil svůj repertoár roztomilých výrazů, zatímco princezna Charlotte zaškobrtla na schodech a upadla.

Princ George s družičkami

Nevěsta bez závoje

Princezna Eugenie vsadila na podobně jednoduchý styl jako vévodkyně Meghan. O svatební šaty s véčkovým výstřihem vpředu i na zádech a dlouhou vlečku se tentokrát postarali designéři britské značky Peter Pilotto.

Princezna Eugenie se rozhodla vynechat závoj, čímž vynikla zajímavá struktura na zadní části šatů. A současně zůstala odkrytá dlouhá jizva na krku a zádech, kterou má po operaci páteře ve dvanácti letech (Eugenie trpěla závažnou skoliózou). Šaty tak ve skutečnosti měly být i vyjádřením pocty týmu lékařů, který se o ni tehdy staral. Samozřejmě byli i mezi pozvanými.

Princezna Eugenie má na zádech jizvy po operaci páteře

Korunku zdobenou smaragdy Eugenii zapůjčila královna Alžběta II. Je značky Boucheron, pochází z roku 1919 a stylem připomíná tradiční ruskou čelenku kokošník. Pro svatební střevíčky zvolila Eugenie značku Charlotte Olympia.

Jak se na královskou svatbu oblékli slavní hosté? Podívejte se do fotogalerie.

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!