Královské svatební šaty: Která princezna si troufla porušit tradice?

Svatební šaty žen z britské královské rodiny jsou předurčeny k tomu stát se ikonickými. A také je jasné, že je celý svět bude mezi sebou porovnávat, přestože každá nevěsta měla svůj osobitý styl i osobní příběh. Pojďme si je připomenout. 

Královna Victoria (1840)

Královna Victoria proslula z mnoha důvodů a jedním z nich je, že si prosadila na svou svatbu s milovaným princem Albertem bílé svatební šaty. Záměrem však nebylo, aby symbolizovaly její nevinnost a čistotu, královna měla ryze módní důvody – na bílém saténu a hedvábí nejlépe vynikla krajka, kterou si královna pro tuto příležitost nechala vyrobit (a poté zničit její vzor, aby ho už žádná jiná nikdy nemohla použít). Victoria zavedla také další tradici, která je vlastní i současným nevěstám, a to, že žádná jiná žena nesměla na její svatbu obléknout bílé šaty.

Článek pokračuje na další stránce >>

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!