Víte, že vévodkyně Kate měla i druhé svatební šaty? Takhle vypadaly!

16. února 2019 • 06:00
Jak šel čas s Kate Middleton: Od roztomilé holčičky až po nejsledovanější ženu světa • Zdroj: Profimedia/BPŽ

Svatební šaty Kate Middleton vám pravděpodobně nemusíme dlouho představovat. Víte ale, že měla i druhé, do kterých se převlékla po obřadu? Které se vám líbí víc?

Krajkové rukávy, rafinovaný výstřih do tvaru písmene "V" a nekonečně dlouhá vlečka – to se pravděpodobně každému vybaví, když se řekne "svatební šaty vévodkyně Kate". Róbu od Sarah Burton, vrchní návrhářky pro Alexander McQueen, zná zkrátka celý svět. Kate prostě udává styl. Málokdo už ovšem ví, že vévodkyně měla ve svůj den připravené ještě jedny svatební šaty, do kterých se převlékla na večerní slavnostní ceremoniál v Buckinghamském paláci. 

Svatební šaty Kate Middleton

Pro neveřejnou část svatebního dne zvolila méně opulentní, ale určitě ne méně krásnější saténové šaty v barvě slonovinové kosti. Za méně známějšími svatebními šaty stojí opět Sarah Burton. Od těch prvních se opravdu výrazně lišily nejen materiálem a odstínem, ale také střihem. Krajkové rukávy vystřídal korzetový vršek (holá ramena zakryla Kate sněhobílým bolerkem), splývavou sukni s vlečkou zase nadýchaná kruhová sukně končící těsně nad zemí. A nesmíme zapomenout ani na překrásný diamantový pás, který dodával šatům punc královského luxusu. 

Když změna, tak se vším všudy. Na večerních oslavách už Kate neměla sepnuté vlasy ani korunku se závojem. Vsadila na oblíbený nadýchaný účes s přirozenými loknami! 3697089:gallery:true:true

Tak který svatební model je vaším favoritem? Porovnejte v galerii:

Jdi na homepage Zpět na začátek

Dokonalá svatba

Plánování a harmonogram Svatební inspirace Cena svatby Místo svatby Svatební tradice Svatební šaty Svatební účesy Snubní prstýnky Svatební kytice

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámenídekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!

 

Horoskopy