Nejoblíbenější svatební květiny: Kterou byste si vybrala vy? | Ženy.cz
 


Nejoblíbenější svatební květiny: Kterou byste si vybrala vy?

18. srpna 2017 • 06:00
 • Svatební sezóna je v plném proudu. Téměř pro každou nevěstu je svatební den tím nejdůležitějším v životě, a proto záleží na každém detailu. Jaké květiny byste zvolila? Podívejte se, které jsou aktuálně trendy, a načerpejte inspiraci.

 • Růže

  3610359:gallery:true:trueNejčastější svatební květinou je stále růže, a to v celé škále barevných odstínů. Tato královna květin je po staletí symbolem dokonalé krásy a vznešenosti. I přes bohatou historii na trh stále přicházejí nové barevné kombinace, odrůdy bez trnů nebo s různou velikostí květů. Růže dokáže uspokojit i tu nejnáročnější zákaznici. Jen pro zopakování, bílá je symbolem nevinnosti a čistoty, rudá značí vnitřní sílu, energii, temperament a vášeň, růžová je znamením vřelosti, stálosti citů a něhy a žlutá odráží veselost, životní náboj a povzbuzení.

 • Tulipány

  3610341:gallery:true:truePřesto, že jsou tulipány nejčastěji spojovány s Nizozemskem, pochází z Persie. Reprezentují náročnou lásku a šťastné roky, proto jsou na svatbu jako dělané. Dostupné jsou v široké škále barev a po většinu roku. Tulipány jsou cenově velmi přijatelné a nejčastěji se používají jejich holandské odrůdy. 

 • Luční kvítí

  Nejkrásnější svatební kytice Nejkrásnější svatební kytice Autor: Givelo.cz
  Doba, kdy se na svatbách objevovaly jen honosné pugéty, je dávno pryč. S trendem venkovních obřadů přišla i změna výběru svatební kytice. „Velké oblibě se poslední dobou těší jednoduché luční kvítí, které lze však různě kombinovat. Nejčastější volbou je varianta s kopretinami či astrami. Luční květina podtrhne přirozenou krásu nevěsty a je ideální volbou pro letní svatby pod širým nebem,“ radí Natallia Mičková z e-shopu Givelo.cz, který se specializuje na rozvoz vázaných květin v té nejlepší kvalitě.

 • Lilie

  3610350:gallery:true:trueElegantní a trumpetový květ lilie pochází z Afriky a v ”květomluvě” symbolizuje krásu a nevinnost. Velmi krásně voní a nevěstu s ní rozhodně nepřehlédnete. V bílém provedení je znamením čistoty a vznešenosti. 

Jdi na homepage Zpět na začátek

Dokonalá svatba

Plánování a harmonogram Svatební inspirace Cena svatby Místo svatby Svatební tradice Svatební šaty Svatební účesy Snubní prstýnky Svatební kytice

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámenídekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!

 

Horoskopy