5 trendů, které letos vládnou svatebním dortům. Klidně je zkombinujte!

6. srpna 2017 • 06:00
 • 5 trendů, které letos vládnou svatebním dortům. Klidně je zkombinujte!

  Nejen svatební šaty podléhají každoročním trendům, týká se to i dortů. Samozřejmě, že řada z nich přetrvává z minulých let, stále letí styl naked cake“ nebo živé květiny. Pro rok 2017 ale přicházejí i zbrusu nové trendy. Podívejte se na ně, ať už plánujete svatbu ještě letos, příští rok... anebo se chcete jen tak pokochat.

  Trendy se letos vesměs shodují: Svatební dort má vypadat sofistikovaně a elegantně, téměř jako by byl součástí moderního, skandinávsky laděného interiéru  fondán může být mramorovaný nebo metalicky pozlacený či postříbřený, což se skvěle vyjímá vedle bílé barvy a krajkové nebo volánkové textury.

  Na své si ale přijdou i nevěsty, které si přejí svatbu v neformálním, přírodním stylu. Z designu totiž už i na dorty pronikl trend tabulových nápisů, přičemž tabulí je tentokrát samotný dort. A z gastronomie přiletěly koblihy, které se sice jeví jako praštěná alternativa, ale ve skutečnosti mohou vypadat velmi vkusně a efektně. Přesvědčte se!

 • Mramorované

  3588018:gallery:true:true

  Mramorovaný fondán je snem všech minimalistek, protože působí vznešeně, a přitom nepotřebuje příliš dalšího zdobení. Krásně se na něm vyjímají jednotlivé květy, chcete-li ho rozzářit, domluvte se s cukrářem nebo cukrářkou na metalickém dekoru. Ten je hitem. Můžete také nechat mramorovat pouze jedno patro, i to vypadá božsky.

 • Metalické

  3588026:gallery:true:true

  Už jsme to nakousli – s metalickou zlatou nebo stříbrnou si letos a určitě i příští rok mohou nejen cukráři hodně vyhrát. Skvěle vypadá jedno takové patro na vícepatrovém dortu. Možností je také ombré dekor nebo metalická ilustrace (což je mimochodem další velký hit). A pozor, metalickými odlesky můžete dozdobit i svůj nahý dort!

 • Jako tabule

  3588004:gallery:true:true

  Černé svatební dorty jsou obecně velkým hitem, tím specifickým jsou pak dorty, které vypadají jako natřené tabulovou barvou a pokreslené křídou. Svoje jména, popřípadě nápisy jako „Láska je sladká“ či jiné vzkazy tak můžete vepsat přímo na dort. Bude nepřehlédnutelný!

 • Ručně malované

  3588008:gallery:true:true

  Květiny na dortu? Ano, ale mohou být i ilustrované! Obzvlášť akvarelový styl vypadá na dortech kouzelně. Je to na vás moc formální? Můžete zvolit i abstraktnější motiv, třeba panorama vaší oblíbené destinace anebo tetování, pokud s partnerem máte. Podmínkou je jen sehnat šikovnou ilustrátorku nebo ilustrátora, kteří mají zkušenosti s potravinovými barvami.

 • Koblihové

  3588002:gallery:true:true

  A konečně tu máme koblihové dorty! U těch platí, že elegantněji vypadají menší „pyramidy“, takže se hodí buď pro menší svatbu, nebo jako jeden z dortů. Možností je také zkombinovat tradiční dort s koblihami v jednom. Potřebujete k tomu klasickou cupcake tower  stojan, kam nahoru umístíte dort o menším průměru a pod něj rozmístíte koblihy namísto cupcaků. Slavnostní punc dodají sem tam zapíchnuté květy. 

  Jak se měnily svatební dorty během posledního století? Podívejte se na video:
  Jak se měnily svatební dorty v průběhu 100 let? VIDEO youtube.com/mode.com

Jdi na homepage Zpět na začátek

Dokonalá svatba

Plánování a harmonogram Svatební inspirace Cena svatby Místo svatby Svatební tradice Svatební šaty Svatební účesy Snubní prstýnky Svatební kytice

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámenídekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!

 

Horoskopy