.

. Zdroj: internal

5 trendů, které letos vládnou svatebním dortům. Klidně je zkombinujte!

Nejen svatební šaty podléhají každoročním trendům, týká se to i dortů. Samozřejmě, že řada z nich přetrvává z minulých let, stále letí styl „naked cake“ nebo živé květiny. Pro rok 2017 ale přicházejí i zbrusu nové trendy. Podívejte se na ně, ať už plánujete svatbu ještě letos, příští rok... anebo se chcete jen tak pokochat.

Trendy se letos vesměs shodují: Svatební dort má vypadat sofistikovaně a elegantně, téměř jako by byl součástí moderního, skandinávsky laděného interiéru –fondán může být mramorovaný nebo metalicky pozlacený či postříbřený, což se skvěle vyjímá vedle bílé barvy a krajkové nebo volánkové textury.

Na své si ale přijdou i nevěsty, které si přejí svatbu v neformálním, přírodním stylu. Z designu totiž už i na dorty pronikl trend tabulových nápisů, přičemž tabulí je tentokrát samotný dort. A z gastronomie přiletěly koblihy, které se sice jeví jako praštěná alternativa, ale ve skutečnosti mohou vypadat velmi vkusně a efektně. Přesvědčte se!

Pokračování 2 / 6

Mramorované

Mramorovaný fondán je snem všech minimalistek, protože působí vznešeně, a přitom nepotřebuje příliš dalšího zdobení. Krásně se na něm vyjímají jednotlivé květy, chcete-li ho rozzářit, domluvte se s cukrářem nebo cukrářkou na metalickém dekoru. Ten je hitem. Můžete také nechat mramorovat pouze jedno patro, i to vypadá božsky.

Pokračování 3 / 6

Metalické

Už jsme to nakousli – s metalickou zlatou nebo stříbrnou si letos a určitě i příští rok mohou nejen cukráři hodně vyhrát. Skvěle vypadá jedno takové patro na vícepatrovém dortu. Možností je také ombré dekor nebo metalická ilustrace (což je mimochodem další velký hit). A pozor, metalickými odlesky můžete dozdobit i svůj nahý dort!

Pokračování 4 / 6

Jako tabule

Pokračování 5 / 6

Ručně malované

Květiny na dortu? Ano, ale mohou být i ilustrované! Obzvlášť akvarelový styl vypadá na dortech kouzelně. Je to na vás moc formální? Můžete zvolit i abstraktnější motiv, třeba panorama vaší oblíbené destinace anebo tetování, pokud s partnerem máte. Podmínkou je jen sehnat šikovnou ilustrátorku nebo ilustrátora, kteří mají zkušenosti s potravinovými barvami.

Pokračování 6 / 6

Koblihové

A konečně tu máme koblihové dorty! U těch platí, že elegantněji vypadají menší „pyramidy“, takže se hodí buď pro menší svatbu, nebo jako jeden z dortů. Možností je také zkombinovat tradiční dort s koblihami v jednom. Potřebujete k tomu klasickou cupcake tower – stojan, kam nahoru umístíte dort o menším průměru a pod něj rozmístíte koblihy namísto cupcaků. Slavnostní punc dodají sem tam zapíchnuté květy.

Jak se měnily svatební dorty během posledního století? Podívejte se na video:

Video placeholde