Nejkrásnější šaty na letní svatbu (nejen) pro družičky

Chystáte se letos na svatbu jako družička nebo host? Pak je to skvělá záminka ke koupi zbrusu nových šatů, které budou ozdobou vašeho šatníku. Je ovšem nutné dodržovat určitý dress code – i v případě, že je svatba na louce, v lese nebo na statku. A především pozor na to, abyste nezastínila nevěstu.

Bílá pouze pro nevěstu

Obecně platí, že v den svatby má právo nosit bílou barvu pouze nevěsta! Pokud zvolíte šaty, na kterých je bílá doplněná o další barvy, je to ovšem v pořádku. Absolutní trefou do černého jsou už několik sezón pudrové odstíny, které na svatbách vyčarují dokonalou romantickou atmosféru. Jejich výhodou je i to, že vám v pudrových šatech bude mnohem menší horko než v tmavých. Co se týče barev, platí ještě jedno pravidlo. Na černou a provokativní červenou ten den zapomeňte– pokud tedy nevěsta neladí svou svatbu do jedné z nich.

Již několik sezón jsou absolutně nejoblíbenější šaty s květinovým vzorem. Můžete sáhnout po těch s velkými potisky, drobnými a nebo třeba s tropickými motivy, které jsou letos obrovským hitem. Chybu rozhodně neuděláte ani v šatech s populárním kostkovým vzorem nebo v klasických jednobarevných.

Extravagance stranou

Pokud preferujete extravagantnější kousky a ráda vyčníváte z davu, pro tentokrát se snažte být v tomto ohledu trochu zdrženlivá. Takže žádné hluboké výstřihy, extrémní rozparky nebo provokativní délka sukně.

Svá pravidla mají i boty. Ideální je samozřejmě obout elegantní lodičky, ale na letních svatbách, kde bývá uvolněnější atmosféra, můžete sáhnout i po sandálkách na klínu, popřípadě na ploché podrážce nebo balerínkách. Rozhodně neobouvejte tenisky, které se sice k šatům běžně nosí, ale ne na svatbu. Doma také nechte nápadné lodičky na vysoké platformě.

A kde teď v obchodech seženete ty nejkrásnější šaty? Podívejte se do galerie.

Jak se měnily svatební účesy v průběhu let?

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!