Šperky Kate Middleton: Jaký je jejich příběh a jakou dostupnou značku miluje?

Jak asi vypadá šperkovnice vévodkyně z Cambridge? Pojďte se s námi podívat na detaily jejích oblíbených šperků – ty nejvzácnější, nejluxusnější i ty, které jsou nejdražší jejímu srdci. 

Když před dvaceti lety zemřela princezna Diana, rozhodli se její synové, princ William a princ Harry, že si na památku rozdělí některé její cennosti. Harry si tehdy vybral její zásnubní prsten s oválným modrým safírem, který obklopuje čtrnáct diamantů, William zvolil její zlaté hodinky Cartier. Nakonec si to kluci vyměnili, a tak mohl William o třináct let později požádat svou snoubenku Kate Middleton o ruku právě matčiným zásnubním prstenem.

Mimochodem, ačkoli tento prsten vypadá impozantně a rozhodně se v současném kontextu jedná o vzácný kousek, tehdy Diana svou volbou poněkud překvapila (ano, vybírala si ho sama). Nešlo totiž o nikterak jedinečný kus ani prsten vyrobený na přání, v klenotnictví Garrard si ho v té době mohl koupit prakticky kdokoli, kdo na to měl. Diana si ho údajně zvolila proto, že jí připomínal prsten její matky.

A podobnou vazbu k němu měl později i William. Ačkoli zlé jazyky tvrdí, že se tento prsten pro zásnuby nehodí, jelikož Dianě nepřinesl štěstí (manželství s Charlesem bylo rozvedeno rok před její smrtí), pro jejího syna to byl způsob, jak mít matku aspoň symbolicky přítomnou na svatbě. Během té pak William ještě navlékl Kate snubní prsten ze vzácného welšského zlata.

Aktuálně se tedy nabízí otázka: Jakým prstenem by žádal o ruku princ Harry svou přítelkyni Meghan Markle, když matčin zásnubní prsten postoupil Williamovi? Zatím to vypadá, že Harry by mohl nechat vyrobit prsten z matčina smaragdového náramku.

Podívejte se do galerie, kde najdete i další oblíbené šperky Kate Middleton.