Italská svatba roku! Jak se vdávala slavná blogerka Chiara Ferragni?

A pohádkový příběh je završen! Jedna z nejznámějších módních influencerek světa, Italka Chiara Ferragni, si o víkendu vzala zpěváka Fedeze, s nímž má pětiměsíčního syna. A bylo to opravdu velké, protože The Ferragnez, jak se tito dva pro účely svého velkého dne pojmenovali, jsou v Itálii považováni za celebrity a miláčky národa číslo jedna. Řada médií proto jejich svatbu přirovnává k té květnové královské. Také zde totiž kromě ženicha a nevěsty hrály hlavní roli svatební šaty, tentokrát v podání Dior Haute Couture. 

Že bude svatba Chiary Ferragni mimořádnou událostí, muselo být jasné každému, kdo tuto blogerku a influencerku aspoň chvíli sledoval na Instagramu. Chiara je totiž světovou módní personou, která se o svoje životní milníky ráda dělí s fanoušky na sociálních sítích. Ať už to v loňském roce byly zásnuby (zpěvák Fedez ji požádal o ruku na pódiu během svého koncertu) nebo letošní narození malého Leoncina (Chiara zveřejňovala fotky z porodního lůžka), člověk mohl být díky sdílnosti The Ferragnez takřka u toho. Mimochodem, ty nejlepší fotky si prohlédněte v naší galerii.

These were the best tears I’ve ever cried. This was the moment we saw Leo coming to life: never before I felt such a feeling. It was a long labor and I was exhausted and living this experience with my love by my side was the best motivation. It felt like it was a movie scene/a dream. I keep starting crying when I look at this photo because It means the world. We love you so much already little Leoncino #LeoncinoMio

Příspěvek sdílený Chiara Ferragni (@chiaraferragni),Bře 21, 2018 v 12:29 PDT

A platilo to i v případě svatby, která se konala 1. září v prostorách sicilského hotelu Dimora Delle Balze sídlícího v romantické rezidenci z 19. století. Obřad byl svým způsobem vyvrcholením několikadenní online show: Ještě předtím se konala předsvatební rodinná večeře, na níž Chiara oblékla blyštivé šaty se zlatým lemováním, dárek od módního domu Prada. Snoubenci si také nechali vyrobit plyšové maskoty s vlastní podobiznou, které je na svatbu doprovázely.

First wedding surprise: let me introduce you to my softer version @cfmascotte who’s gonna be with us a lot in these days.. And more to come 💘 #TheFerragnez #SuppliedByTrudi

Příspěvek sdílený Chiara Ferragni (@chiaraferragni),Srp 29, 2018 v 6:07 PDT

Last night was a dream.. And the best is yet to come 💘 Today is The Day 👰🏼 #TheFerragnez

Příspěvek sdílený Chiara Ferragni (@chiaraferragni),Zář 1, 2018 v 1:25 PDT

V porovnání s tím byla velmi milým překvapením volba svatebních šatů, které naopak působily něžně a decentně. Postarala se o ně kreativní ředitelka módního domu Dior, Italka Maria Grazia Chiuri (Chiara podobně jako Meghan dala přednost lokálním tvůrcům). Šaty na obřad byly tvořené krajkovým body a jednoduchou splývavou sukní. Použito na ně bylo více než než čtyři sta metrů látky a jejich výroba zabrala více než 1600 hodin ruční práce.

Congratulations to @ChiaraFerragni and @Fedez! With the young couple having just said ‘I do’ in front of their family and friends in a touching ceremony in Noto, Sicily, we are proud to unveil the gorgeous haute couture wedding dress specially designed for this occasion by #MariaGraziaChiuri. As a businesswoman, mother, and empowering role model for today’s young women, her exquisite gown fuses Italian craft inspiration with French haute couture for a result that is both definitively contemporary and timeless, as captured here during her fittings in our Paris salons. Stay tuned for more exclusive content! #DiorCouture

Příspěvek sdílený Dior Official (@dior),Zář 1, 2018 v 10:18 PDT

Na večer měla nevěsta připraveny ještě jedny šaty od Dior Haute Couture, tylové v barvě champagne, které na první pohled připomněly svatební róbu Angeliny Jolie. Šaty totiž zdobila personifikovaná výšivka složená z motivů, které symbolizují vztah Chiarry a Fedeze (nechybí verše písně, při níž ji požádal o ruku, nebo malý lvíček, který představuje jejich syna Leona).

A testament to the love story of @ChiaraFerragni and @Fedez, this stunning dusky tulle evening gown was exclusively designed by #MariaGraziaChiuri for the wedding festivities. From an eye to a small lion, representing their son Leone, along with the lyrics of the song ‘Favorisca i Sentimenti’ written by Fedez, these delicate embroideries symbolically and romantically recount key moments in the young couple’s life. We wish them both the happiest of futures! #DiorCouture © Johan Sandberg

Příspěvek sdílený Dior Official (@dior),Zář 1, 2018 v 12:45 PDT

Mimochodem, tak jako se v případě britských vévodkyň hovoří o Kate, respektive Meghan efektu, tedy vlivu, které tyto dvě mají na chování spotřebitelů a popularitu značek, existuje i Chiara efekt (zkoumala ho i studie na Harvardu). Šaty tvořené krajkovým body nebo osobní výšivky na sukni se tak mohou klidně stát příštím velkým trendem. Podívejte se na videa, jak vznikaly.