Italská svatba roku! Jak se vdávala slavná blogerka Chiara Ferragni?

A pohádkový příběh je završen! Jedna z nejznámějších módních influencerek světa, Italka Chiara Ferragni, si o víkendu vzala zpěváka Fedeze, s nímž má pětiměsíčního syna. A bylo to opravdu velké, protože The Ferragnez, jak se tito dva pro účely svého velkého dne pojmenovali, jsou v Itálii považováni za celebrity a miláčky národa číslo jedna. Řada médií proto jejich svatbu přirovnává k té květnové královské. Také zde totiž kromě ženicha a nevěsty hrály hlavní roli svatební šaty, tentokrát v podání Dior Haute Couture. 

Že bude svatba Chiary Ferragni mimořádnou událostí, muselo být jasné každému, kdo tuto blogerku a influencerku aspoň chvíli sledoval na Instagramu. Chiara je totiž světovou módní personou, která se o svoje životní milníky ráda dělí s fanoušky na sociálních sítích. Ať už to v loňském roce byly zásnuby (zpěvák Fedez ji požádal o ruku na pódiu během svého koncertu) nebo letošní narození malého Leoncina (Chiara zveřejňovala fotky z porodního lůžka), člověk mohl být díky sdílnosti The Ferragnez takřka u toho. Mimochodem, ty nejlepší fotky si prohlédněte v naší galerii.

A platilo to i v případě svatby, která se konala 1. září v prostorách sicilského hotelu Dimora Delle Balze sídlícího v romantické rezidenci z 19. století. Obřad byl svým způsobem vyvrcholením několikadenní online show: Ještě předtím se konala předsvatební rodinná večeře, na níž Chiara oblékla blyštivé šaty se zlatým lemováním, dárek od módního domu Prada. Snoubenci si také nechali vyrobit plyšové maskoty s vlastní podobiznou, které je na svatbu doprovázely.

V porovnání s tím byla velmi milým překvapením volba svatebních šatů, které naopak působily něžně a decentně. Postarala se o ně kreativní ředitelka módního domu Dior, Italka Maria Grazia Chiuri (Chiara podobně jako Meghan dala přednost lokálním tvůrcům). Šaty na obřad byly tvořené krajkovým body a jednoduchou splývavou sukní. Použito na ně bylo více než než čtyři sta metrů látky a jejich výroba zabrala více než 1600 hodin ruční práce.

Na večer měla nevěsta připraveny ještě jedny šaty od Dior Haute Couture, tylové v barvě champagne, které na první pohled připomněly svatební róbu Angeliny Jolie. Šaty totiž zdobila personifikovaná výšivka složená z motivů, které symbolizují vztah Chiarry a Fedeze (nechybí verše písně, při níž ji požádal o ruku, nebo malý lvíček, který představuje jejich syna Leona).

Mimochodem, tak jako se v případě britských vévodkyň hovoří o Kate, respektive Meghan efektu, tedy vlivu, které tyto dvě mají na chování spotřebitelů a popularitu značek, existuje i Chiara efekt (zkoumala ho i studie na Harvardu). Šaty tvořené krajkovým body nebo osobní výšivky na sukni se tak mohou klidně stát příštím velkým trendem. Podívejte se na videa, jak vznikaly.

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!