Italská svatba roku! Jak se vdávala slavná blogerka Chiara Ferragni?

4. září 2018 • 06:00
Jak probíhalo zkoušení svatebních šatů Chiary Ferragni? • Zdroj: Dior

A pohádkový příběh je završen! Jedna z nejznámějších módních influencerek světa, Italka Chiara Ferragni, si o víkendu vzala zpěváka Fedeze, s nímž má pětiměsíčního syna. A bylo to opravdu velké, protože The Ferragnez, jak se tito dva pro účely svého velkého dne pojmenovali, jsou v Itálii považováni za celebrity a miláčky národa číslo jedna. Řada médií proto jejich svatbu přirovnává k té květnové královské. Také zde totiž kromě ženicha a nevěsty hrály hlavní roli svatební šaty, tentokrát v podání Dior Haute Couture. 

Že bude svatba Chiary Ferragni mimořádnou událostí, muselo být jasné každému, kdo tuto blogerku a influencerku aspoň chvíli sledoval na Instagramu. Chiara je totiž světovou módní personou, která se o svoje životní milníky ráda dělí s fanoušky na sociálních sítích. Ať už to v loňském roce byly zásnuby (zpěvák Fedez ji požádal o ruku na pódiu během svého koncertu) nebo letošní narození malého Leoncina (Chiara zveřejňovala fotky z porodního lůžka), člověk mohl být díky sdílnosti The Ferragnez takřka u toho. Mimochodem, ty nejlepší fotky si prohlédněte v naší galerii.

A platilo to i v případě svatby, která se konala 1. září v prostorách sicilského hotelu Dimora Delle Balze sídlícího v romantické rezidenci z 19. století. Obřad byl svým způsobem vyvrcholením několikadenní online show: Ještě předtím se konala předsvatební rodinná večeře, na níž Chiara oblékla blyštivé šaty se zlatým lemováním, dárek od módního domu Prada. Snoubenci si také nechali vyrobit plyšové maskoty s vlastní podobiznou, které je na svatbu doprovázely.

V porovnání s tím byla velmi milým překvapením volba svatebních šatů, které naopak působily něžně a decentně. Postarala se o ně kreativní ředitelka módního domu Dior, Italka Maria Grazia Chiuri (Chiara podobně jako Meghan dala přednost lokálním tvůrcům). Šaty na obřad byly tvořené krajkovým body a jednoduchou splývavou sukní. Použito na ně bylo více než než čtyři sta metrů látky a jejich výroba zabrala více než 1600 hodin ruční práce.

Na večer měla nevěsta připraveny ještě jedny šaty od Dior Haute Couture, tylové v barvě champagne, které na první pohled připomněly svatební róbu Angeliny Jolie. Šaty totiž zdobila personifikovaná výšivka složená z motivů, které symbolizují vztah Chiarry a Fedeze (nechybí verše písně, při níž ji požádal o ruku, nebo malý lvíček, který představuje jejich syna Leona). 

Mimochodem, tak jako se v případě britských vévodkyň hovoří o Kate, respektive Meghan efektu, tedy vlivu, které tyto dvě mají na chování spotřebitelů a popularitu značek, existuje i Chiara efekt (zkoumala ho i studie na Harvardu). Šaty tvořené krajkovým body nebo osobní výšivky na sukni se tak mohou klidně stát příštím velkým trendem. Podívejte se na videa, jak vznikaly.

Jak vznikaly svatební šaty Dior Haute Couture? VIDEO Dior

Jak vznikaly druhé svatební šaty Chiary Ferragni? VIDEO Dior

Jak vznikaly boty pro nevěstu Chiaru Ferragni? VIDEO Dior

Jdi na homepage Zpět na začátek

Dokonalá svatba

Plánování a harmonogram Svatební inspirace Cena svatby Místo svatby Svatební tradice Svatební šaty Svatební účesy Snubní prstýnky Svatební kytice

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámenídekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!

 

Horoskopy