Letní styl královny Letizie: Midi šaty a stejné boty jako vévodkyně Kate

Španělská královna Letizia patří k těm několika málo módním ikonám, které mohou směle konkurovat vévodkyni Kate. Je krásná, chytrá, noblesní a stylová. Jejich rodinné snímky s králem Filipem VI. a dvěma andělskými dcerami, princeznou Leonor a infantkou Sofií, které každoročně vznikají během dovolené na Mallorce, jsou v podstatě obrazem dokonalé rodiny. A také perfektního letního stylu královny, který je vděčnou inspirací. 

Na rozdíl od vévodkyně Kate, která beze zbytku naplňuje naše pohádkové představy o hezké a prosté dívce, jež se po svatbě s princem proměnila v labuť, působí královna Letizia (byť původem také z obyčejné středostavovské rodiny), jako kdyby měla módu v malíku odjakživa. Však také před svatbou s princem pracovala jako populární reportérka a moderátorka zpráv, takže byla zvyklá být na očích.

I ona dnes samozřejmě spoléhá na rady své stylistky, kterou je posledních pět let Eva Fernandez. Ta dbá na to, aby se v královnině šatníku čas od času objevilo i něco, co odpovídá i nejnovějším trendům. V porovnání s Kate, která stále působí jako vzorná holka, působí o devět let starší španělská královna jako nezávislá žena, která si klidně oblékne i kožené šaty nebo hedvábný overal.

Když jsme u Kate, jestli mají tyhle dvě něco společného, pak je to obliba letních bot, kterými jsou takřka výhradně espadrilky na klínku. Královna Letizia z tohoto symbolického souboje opět vychází jako ta autentičtější, zčásti proto, že espadrilky mají svůj původ ve Španělsku a k malebným uličkám Mallorky, kde rodina každoročně tráví dovolenou, se zkrátka hodí víc než do studenějšího Londýna.

Ale tohle nemá být kritika zbožňované Kate, spíš upozornění, že ve Španělsku velmi oblíbená Letizia by v jejím stínu neměla zapadnout. Královský pár navíc minulý měsíc podnikl cestu po některých částech Španělska, aby podpořil zdejší turismus, takže jsme si Letiziin prázdninový styl užili o něco dříve než v srpnu, kdy probíhá jejich tradiční rodinná dovolená na Mallorce.

Letní outfity královny Letizie z posledních dní i let najdete ve fotogalerii.