Nejoblíbenější letní boty vévodkyně Kate jsou trendem i letos. Kde koupíte ty nej?

Vévodkyně Kate má velmi konzervativní vkus, hlavně co se týče bot. Vedle klasických lodiček a tenisek značky Superga sází s železnou pravidelností na espadrilky s jutovým klínkem. A ty se tak i díky ní každé jaro a léto vracejí v aktuálních kolekcích. 

Bezstarostný styl Francouzské riviéry a španělských pláží (právě z těchto dvou zemí espadrilky pocházejí) kromě britské vévodkyně fascinuje i módní návrháře. Plochá jutová podrážka se objevovala na přehlídce módních domů Dior nebo Valentino, ale i u Michaela Korse, který představil jak trendy flatformy, tak i méně tradiční kombinaci klínku a lodičkové špičky.

Espadrilky totiž mohou mít celou řadu podob. Nejčastěji si však pod tímto pojmem představíme plochou uzavřenou plátěnku anebo plátěný sandál na jutovém klínku se zapínáním či šněrováním kolem kotníku – právě tyto espadrilky si oblíbila vévodkyně Kate, která je obouvá k méně formálním příležitostem a také když se musí pohybovat na trávě. Espadrilky, zejména ty od španělské značky Castañer (je dostupná i na Zalando nebo na Net-a-Porter), se tak díky ní pomalu stávají symbolem klasické elegance. Nadčasovým kouskem, který je fajn mít v botníku, protože si můžete být jistá, že ho za rok vytáhnete zase znovu. A ten čas nadešel právě teď.

Kde právě teď koupíte stylové espadrilky? Podívejte se do fotogalerie.