Pohodlné jarní boty, na které nedají dopustit Francouzky. Víme, kde je koupíte!

O Pařížankách se říká, že sice chodí celý den v balerínkách, ale pro každou příležitost mají v tašce ukryté lodičky na jehlách. Z dnešního pohledu jde však o podobné klišé jako pruhované triko nebo baret. Mnohem víc totiž teď stylové Francouzky udávají trend v botách, které disponují praktickým nízkým podpatkem. A přesto dokážou být „très chic“. Jaké to jsou?

Francouzky ve velké míře inklinují k neutrálním barvám. Napřílad khaki, béžová, velbloudí, koňakové hnědá, champagne... ano ve Francii pojmenováváme barvy podle alkoholu,“ směje se módní návrhářka Justine Leconte, která na Youtube točí videa o všem, co lidi může zajímat o Francouzkách. Podle ní Pařížanky nenosí více než dvě barvy, kromě modrých džín, které jsou třetí.

Právě zmíněná neutrální paleta stála za úspěchem dnes světoznámé značky By Far, která se teprve před čtyřmi lety zrodila v Bulharsku a mezi prvními influencerkami ji nosily Francouzky Jeanne Damas nebo Leia Sfez. Neutrální barvy, které jdou ke všemu, kvalitní kůže, ale také retro design s prohnutým podpatkem, kterému se říká ludvíkovský, Pompadour nebo Comma – podle obuvníka Rogera Viviera, který tento tvar oživil v 50. letech. Anebo hranatá špička, tenké pásky a pastelové barvy inspirované pro změnu minimalismem 90. let.

Loading
Loading

Dalším populárním stylem mezi Francouzkami jsou boty zvané mary janes, které připomínají střevíce ke školní uniformě – však víte, kulatá špička, pásek přes nárt (krásné a věčně vyprodané vyrábí značka Carel Paris). Podobně letí balerínky na nízkém podpatku nebo také muletky s volnou patou. Pojítkem mezi těmito botami je široký a relativně nízký podpatek, který dodává nejen stabilitu a lehkou chůzi, ale i žádoucí vintage šmrnc. Tento styl byl totiž populární v polovině 60. let, kdy Roger Vivier stvořil lodičky Pilgrim. Ty si okamžitě zamilovala Jackie Kennedy, ale ohromnou popularitu získaly i díky francouzské herečce Catherine Deneuve, která je obula ve filmu Kráska dne (1967).

Loading

Kde právě teď seženete „french chic“ boty na nízkém podpatku? Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.