.

. Zdroj: Archiv firem

.
.
.
.
.
6
Fotogalerie

Móda ošklivých tenisek je na ústupu, těchto modelů se to ale netýká!

Doby, kdy bylo cool bořit hranice a nosit tenisky takřka ke všemu, se pomalu loučí. Tenisky sice nikam neodcházejí, ale splynuly s hlavním proudem. Přesto je pár značek a modelů, které mají potenciál se udržet i na příští módní vlně, protože rezonují se současnými potřebami a trendy. Které to jsou?

V módě, jak víme, se letos výrazně prosazují sedmdesátky. Bohémské šaty, džíny s rozšířenými nohavicemi, úpletové topy, retro vzory, vestičky... Stále také pokračuje silná tendence luxusního a elegantního minimalismu, který se svými doplňky nastolila italská značka Bottega Veneta pod vedením návrháře Daniela Leeho. Ani k jednomu už příliš nepasují monstrózní tenisky Balenciaga Triple S, které se staly symbolem éry streetwearu. A ani všechny ostatní, které tento model napodobovaly.

Překvapivým vítězem letošního roku mezi teniskami se tak stal starý známý model – Converse Chuck Taylor 70 hi. Jednak pro jejich vintage vzhled, který rezonuje jak s aktuálními trendy, tak s naléhavou potřebou vymezit se vůči nekontrolované spotřebě. Tento model tenisek si oblíbila třeba modelka Kaia Gerber, která je nosí takřka neustále – ať už si vezme sukni nebo třeba džíny s koženým blejzrem.

.
. | Zdroj: Archiv firem

.
. | Zdroj: Archiv firem

.
. | Zdroj: Archiv firem

.
. | Zdroj: Archiv firem

Klasické černé, popřípadě bílé conversky se staly jistotou jejího stylu. A nedávno zažily svůj ikonický moment na Oscarech, když si je po oficiální části ceremoniálu obula Rooney Mara k róbě od Alexandera McQueena. Následující snímek fotografa Grega Williamse obletěl celý Instagram.

A co „ošklivé tenisky“, jsou doopravdy pasé? Rozhodně mají svou velkou slávu za sebou, každopádně jedné značky se zatím influencerky nechtějí vzdát a obzvlášť ne v době karantény. Jsou jimi tenisky New Balance, jakýkoli typ, ale ideálně v šedé barvě. Působí totiž klasicky, mají potřebnou špetku vintage, ale současně v nich člověk nepůsobí příliš snaživě. A ano, Kaia je nosí také.

.
. | Zdroj: Archiv firem

Converse a New Balance, inspirace z Instagramu.