4 trendy, které ovládnou letošní sandály. Nenechte si ujít ty nejkrásnější!

16. dubna 2020 • 06:00
Street style v Paříži • Foto: Profimedia.cz

Tento způsob jara zdá se nám poněkud nešťastným. A proto rovnou skočme do léta, které nám teď dává naději na lepší časy! Jaké se budou nosit boty? Představujeme vám čtyři hlavní trendy! 

Pastelové barvy

Nejoblíbenější barvy pro letošní léto? Neony nechte spát a užijte si jemné pastelové odstíny. Ve spojení s hranatou špičkou působí příjemně retro a jiným stylům zkrátka přidávají na ženskosti. Světle zelená, tyrkysová, starorůžová či žlutá... s žádnou letos nemůžete šlápnout vedle. 

Bottega Veneta Bottega Veneta Autor: Profimedia.cz

Flatformy

Opravdu nejde o překlep, letos poletí flatformy, tedy vodorovné platformy. A berou na sebe hned několik podob. Nejklasičtější jsou sandály s jutovou flatformou, obdoba tolik oblíbených espadrilek na klínku. Návrháři ovšem letos trochu přitvrzují a nebojí se ani mixování stylů – třeba elegantních kožených pásků a sportovnější podrážky.

Michael Kors Michael Kors Autor: Profimedia.cz

Pásky kolem kotníků

Pokračujícím trendem z loňska jsou sandálky s dlouhými tenkými pásky, které se zavazují kolem kotníků – a nejen na holé nohy, ale klidně i přes nohavice kalhot. Pokud zvolíte variantu s odhalenými kotníky, můžete kromě vázání „na baletku“ zkusit i gladiátorský styl, tedy kolem lýtek. 

Stella McCartney Stella McCartney Autor: Profimedia.cz

Důraz na palec

Trend páskových sandálů s sebou nese řadu spletitých variací. Pokud preferujete sofistikovaný minimalismus, vsaďte na sandály, které akcentují palec. Může jít o jednoduché pantofle nebo variaci na klasické žabky. Palcový pásek se ale uchytil u složitějších sandálků, nejspíš protože dodává jistotu při chůzi. A také to z nějakého důvodu vypadá... prostě sexy!

Hugo Boss Hugo Boss Autor: Archiv firem

Kde už teď koupíte trendy sandály na léto? Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.

Fotogalerie

41 fotografií

 

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy