Milované i nenáviděné baleríny jsou zpět! Letos se nosí ty s otevřenou patou

Takzvané slingback baleríny jsou jako stvořené pro jarní i letní dny. Mají totiž otevřenou patu, a tak jsou mnohem prodyšnější než ty klasické uzavřené. 

Klasické baleríny s kulatou špičkou nelichotí nohám a ani nejsou plnohodnotnou náhradou za lodičky. Přesně proto už jsou několik sezón pasé! Ale návrháři a designeři to s nimi nevzdali a vytvořili nový trend v podobě balerín s elegantní ostrou špičkou. Ty později doplnili ještě o otevřenou patu, a tak vznikly slingback, které v sobě kombinují svůdnou eleganci lodiček, romantickou něžnost sandálků a ležérnost pantoflíčků. Díky tomu se hodí ke všem stylům, takže v nich můžete vyrazit do města na procházku, na pracovní večeři, ale klidně i na svatbu! Právem tak patří mezi nejžádanější boty letošní jarní i letní sezóny.

Slingback baleríny mají většinou miniaturní podpatek, který vás nijak neomezuje v jejich nošení, ale opticky prokáže nohám velkou službu. I jeden centimetr je totiž mnohem estetičtější než úplně plochá podrážka.

Zároveň jsou také velmi minimalistické, takže je většinou seženete v jednobarevném provedení. Nejčastěji v univerzální černé a také v typicky jarních pastelových tónech. Díky tomu je můžete nosit i ke vzorovaným šatům nebo pestrobarevným sukním. Pokud ovšem toužíte po botách, které opravdu nikdo nepřehlédne, najdou se i výraznější kousky. Tak třeba balerínky s hadím vzorem nebo v metalickém provedení.

Baleríny s hadím vzorem Miss Selfridge, zalando.cz, 560 Kč

Na nákup slingback balerínek (i jiných trendy bot) je právě teď ideální čas. E-shopy totiž v důsledku aktuálních opatření nabízejí nečekané slevy i na nové kolekce. Některé z nich také prodlužují dobu vrácení zboží nebo nabízejí dopravu zdarma.

Tipy, kde pořídit stylové balerínky, najdete v galerii: