Tenisky 2020: Které modely by letos neměly chybět ve vašem botníku? | Ženy.cz
 


Tenisky 2020: Které modely by letos neměly chybět ve vašem botníku?

29. února 2020 • 06:00
Milan Fashion Week street style • Foto: profimedia.cz

Kdo by nemiloval tenisky! Z původně ryze sportovní obuvi jsou dnes univerzální boty, které má ve svém botníku téměř každá žena (a mnohdy nejen jedny). Nosí se prakticky celoročně a hodí se skoro ke každé příležitosti!

Pestrobarevné

V aktuálních kolekcích značek, jako jsou Adidas, Nike, Puma nebo třeba Vans, už teď můžete sehnat modely, na kterých se spojuje hned několik různých barev. Superbarevné tenisky totiž budou letos jedním z největších hitů. Některé z nich jsou až bláznivé, protože kombinují nejenom různé barvy, ale také vzory. Jenže v případě barevných tenisek platí, čím více, tím lépe. A tak se odvažte a vystupte ze své komfortní teniskové zóny.

Tenisky, Puma, prodává Humanic, 2499 Kč Tenisky, Puma, prodává Humanic, 2499 Kč Autor: archiv firem

S prvky retra

Osmdesátky a devadesátky se hlásí o slovo také v případě tenisek. V obchodech tak aktuálně seženete modely, které vypadají tak trochu jako „tátovy staré kecky“, ale v kombinaci se správným outfitem působí super cool. 

Bílo-červené tenisky, Toms, urbanlux.cz, 1164 Kč Bílo-červené tenisky, Toms, urbanlux.cz, 1164 Kč Autor: archiv firem

Na vysoké noze

Buď je milujete, nebo nenávidíte. Pokud jste ten druhý případ, připravte se na to, že je letos budete potkávat na každém kroku. Výhodou je, že letos se objevují na všemožných modelech tenisek, takže jsou tu humpolácké vysoké podrážky, ale také platformy v poměrně elegantním provedení, díky kterým můžete tenisky stále nosit i k šatům. 

Tenisky na platformě, Kazar, 3890 Kč Tenisky na platformě, Kazar, 3890 Kč Autor: archiv firem

Ugly sneakers

Své místo mezi hlavními trendy mají stále i takzvané ugly sneakers. V těch se letos velmi často spojují všechny tři předchozí trendy, tedy pestrobarevnost, retro prvky a také robustní podrážka. Dejte jim šanci a uvidíte, že letos rozhodně neskončíte jen u jednoho páru. 

Barevné tenisky Fila, freshlabels.cz, 2790 Kč Barevné tenisky Fila, freshlabels.cz, 2790 Kč Autor: archiv firem

Z hor do města

Zbrusu novým trendem jsou tenisky inspirované pohorkami, což potvrzuje, že „ugly“ trend je zkrátka maximálně v kurzu. Tenisky vycházející z outdooru mají i svůj vlastní název, říká se jim trail inspirade sneakers. Můžete je sehnat u notoricky známých výrobců tenisek, ale vyrábí je také značky označované jako „high fashion“. Takové novodobé pohorky pak mohou stát i desítky tisíc. 

Tenisky Nike W Air Max, footshop.cz, 4131 Kč Tenisky Nike W Air Max, footshop.cz, 4131 Kč Autor: archiv firem

Tipy na stylové tenisky najdete v galerii: 

Fotogalerie

20 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy