6 klasických značek a modelů tenisek, které můžete nosit ke všemu!

Máte je ve svém botníku nebo aspoň na svém wish listu?

Po roce 2010, kdy streetwear převzal vládu nad módními trendy, se tenisky staly strategicky nejvýznamnějším kouskem našeho botníku. Pravda, chvíli nám trvalo, než jsme si zvykli, že se mohou nosit i na večírky nebo k šatům. Od té doby však tenisky ušly velký kus cesty. Dnes se jedná o svébytnou a rozmanitou módní kategorii, která má nejen své módní nadšence (podlehla jim i Victoria Beckham, která přitom proslula citátem, že se v rovných botách nemůže soustředit), ale i sběratele (říká se jim sneakerheads).

V té nepřehledné teniskové bouři, která se žene módním světem, se navzdory všem trendům a designérským nápadům stále drží několik pilířů – tenisek, které milujeme i navzdory tomu, že je nosí všichni. Bot, se kterými se nejlépe porušují módní pravidla a které vás podrží, když se chcete cítit pohodlně a zároveň stylově. Víte, které značky, respektive modely to jsou?

Veja Esplar (nebo V-10)

Brazilská značka, která produkuje tenisky z veganské kůže a kterou miluje vévodkyně Meghan (Esplar), což by samo o sobě stačilo. Na Instagramu jsme si je nicméně zamilovali i díky londýnské módní ikoně Lucy Williams (V-10).