10 momentů, kdy se vévodkyně Kate oblékla podobně jako princezna Diana!

4 min čtení

4 min čtení

1. července 2022 by princezna Diana oslavila 61. narozeniny. Pro většinu lidí královna lidských srdcí, z módního hlediska však také nesmrtelná fashion ikona. Že její odkaz žije dál, dokazuje i královská snacha – vévodkyně Catherine, která často čerpá inspiraci z Dianina nezaměnitelného stylu. Ty dvě se v lecčems liší, někdy se ale až nápadně podobají. Pojďte se s námi podívat na deset takových momentů.

Zájem o osobnost princezny Diany neutichá ani čtvrt století po její smrti, které uplyne letos v srpnu. Její tragický osud, nenaplněná láska, pozornost, kterou rozdávala těm nejzranitelnějším a nejchudším, i touha po nezávislém a svobodném životě dojímá lidi po celém světě. Její módní styl se navíc ukázal jako nevyčerpatelný zdroj inspirace. Mezi prvními jí už před pěti lety vzdali hold návrháři Jacquemus, který na molo uvedl halenku inspirovanou Dianiným modelem z roku 1993, či Virgil Abloh, jenž v kolekci Off-White předvedl moderní variace princezniných pastelových kostýmků z 90. let.

TIP NA VIDEO: Tragické osudy tří princezen (včetně Diany)

Diana definovala rovnou dvě dekády – v osmdesátkách byla výrazná, nepřehlédnutelná, její styl přecházel od princeznovské nevinnosti k hravé krejčovině inspirované romantizujícím retro stylem a posléze k sebevědomé eleganci, která si nezadala s glamourem seriálu Dynastie. Devadesátky byly jiné – přišlo zjednodušování, zkracování vlasů i sukní, definitivní rozchod s Charlesem. Diana si přála jediné: nemít neustále v patách fotografy, proto se oblékala nenápadně a minimalisticky. V detailech byla však odvážná a nadčasová. Přes den preferovala pánský styl, večer jí zdobil červený lak na nehty, šaty na ramínka a kabelka Chanel.

Když do královské rodiny přišla Kate Middleton, stala se novou módní senzací. I když zpočátku udělala pár nutných přešlapů, záhy se vyhoupla mezi nejlépe oblékané ženy světa. A nutno říct, že vévodkyně z Cambridge září čím dál jasněji, jak dokázala třeba zlatými šaty od Jenny Packham na premiéře bondovky Není čas zemřít. I když má svůj styl, skoro nikdy se nevyhne srovnání s Lady Di. Ostatně, i u zmíněných šatů se z archivů okamžitě vynořila metalicky stříbrná plisé róba od Bruce Oldfielda, kterou Diana předvedla v roce 1985. Podívejte se na další momenty, kdy vzdala vévodkyně Catherine Dianě podobnou módní poctu.

Na deset dalších outfitů se podívejte v následujících kapitolách. >>>