Jen sepnete a jdete! Jak vypadá nejpohodlnější účes letošního léta?

2 min čtení

2 min čtení

Zachrání vás v horku i během „bad hair day“ a je dalším důkazem, že si i dnes užíváme módní trendy z devadesátých a nultých let. Klasický, často nenápadný skřipec letos nahrazuje komplikované copy a drdoly. Díky němu během pár sekund vytvoříte účes, který v poslední době zaplavuje instagramové feedy, a stává se tak žhavým adeptem na nejoblíbenější vlasovou kreaci roku.

Dost možná jste své vlasy dosud pomocí skřipce krotili hlavně doma, případně během koupele, když jste si nechtěli namočit vlasy. Jenže teď se tento doplněk po více než dvaceti letech vrátil mezi trendy a již od pandemie určuje ráz ležérních účesů, kterým dáváme stále častěji přednost před komplikovanými výtvory. Jde tak o další důkaz, jak silný vliv má na současné trendy móda z přelomu tisíciletí. Když ji navíc pravidelně nosí i současné It Girls jako Bella Hadid nebo Hailey Bieber, je jasné, že během chvíle jejich styl okopírují tisíce fanoušků a módních nadšenců – a zejména pak ti z mladé generace Z, která fashion náladu z přelomu milénia ani nemohla pořádně zažít.

TIP NA VIDEO: Podívejte se na nejvíc trendy účesy roku 2022

Loading
Loading
Loading
Loading

A jak tedy skřipec během letošního léta nosit? Není v tom žádná věda. Delší hřívu stačí zatočit do jednoho copu a ten sepnout vzadu na temeni hlavy. Klidně při tom můžete vytáhnout několik pramenů okolo obličeje. Celý look tak bude působit uvolněněji a vzdušněji.

Loading
Loading

Sepnutý drdol si též velmi dobře rozumí s ofinou jakéhokoliv střihu. Na léto je pak bezesporu nejlepší „záclonková“ varianta, kdy vám střed čela zůstane volně dýchat a nebude se tolik potit pod vrstvou kadeří.

Loading

Způsobů, jak nosit skřipec, se nicméně nabízí mnohem více. Klidně můžete vlasy nechat rozpuštěné a na temeni sepnout jen vrchní sekci – takový look vypadá skvěle jak s dlouhými kadeřemi, tak s mikádem. Pro variantu účesu se nejvíce hodí roztomilé skřipce ve tvaru motýla, které mileniály okamžitě katapultují do dětství, kdy bylo možné úplně stejné modely sehnat doslova na každém rohu. Mladším generacím zase naplno přiblíží módní éru, kdy sami byli ještě v plenkách.

Loading
Loading

Kromě motýlích tvarů pak letos nejčastěji narazíme na kousky ve všech možných provedeních i barvách – od matných modelů v zemitých či pastelových barvách až po lesklé kovové, či dokonce glitterové skřipce evokující rozpustilou hravost dětských let. A té během léta nikdy není dost.