Nejpohodlnější boty, které si letos pravděpodobně koupíte

Nebudí rozruch a svou velkou slávu prožily nejen před pěti lety, kdy je Alessandro Michele, tehdy začínající kreativní ředitel u Gucci, vybavil kožíškem a učinil z nich předmět touhy. Kožíšek je letos passé, ale klasický tvar mokasín v pánském stylu zůstává. A dost možná se stane vaší nejoblíbenější obuví tohoto roku. 

Tak jak nenápadně vypadají, tak nenápadně se mokasíny i letos vracejí. Bez velkého humbuku kolem je opět obouvaly módní influencerky na lednových týdnech módy v Kodani či v Paříži, i když mezi hlavní trendy tak úplně nepatří. Jedním z vysvětlení může být, že klasické mokasíny v módě představují stálost – působí současně moderně i vintage, což je atribut, na který se hledí čím dál více.

Na jaře se sice budeme poohlížet i po verzi s podpatkem, která podtrhne každou sukni – takové byly k vidění třeba na přehlídce Chanel haute couture nebo Louis Vuitton.

Klasické ploché mokasíny jsou ale přece jen zárukou většího pohodlí, takže jejich koupě nebudete litovat. A jaké se budou nosit? Letním hitem budou metalické barvy, sázkou na jistotu pak klasická černá, odstíny hnědé či bílá. Ze zvířecích vzorů opět jednoznačně vede decentní a elegantní krokodýl.

Kde už nyní koupíte klasické mokasíny? Naše tipy najdete ve fotogalerii.