Úpletový twinset se vrací! A ještě nikdy nebyl tak sexy! | Ženy.cz
 


Úpletový twinset se vrací! A ještě nikdy nebyl tak sexy!

29. ledna 2020 • 06:00
Úpletový twinset se vrací! A ještě nikdy nebyl tak sexy!
Katie Holmes • Foto:Profimedia.cz

Supermodelka a módní ikona Kate Moss jednou prohlásila, že by si na sebe nikdy nevzala twinset – tedy set kardiganu a barevně sladěného úpletového topu, který si spojovala s usedlým stylem postarších Britek. Letos možná bude muset svůj názor přehodnotit, protože twinset ještě nikdy nebyl tak sexy!

Pleteniny a úplety v posledních dvou letech letos slaví velký comeback. Ne že by snad svetry někdy byly out, ale letos si podmaňují i jiné kousky – berou na sebe podobu třeba praktických vest, dostávají puritánské krajkové límce a také nás rozněžňují kytičkovými výšivkami či volány. 

Jedním z novějších trendů je kombinace kardiganu a úpletového topu, které můžete nosit dohromady i zvlášť. Tím topem je nejčastěji klasické tílko, ale může mít i podobu roláku. Anebo braletky, jako v případě dnes již legendárního outfitu Katie Holmes, která mávala na taxi v kašmírovém kardiganu a podprsence značky Khaite.

Mimochodem, právě s těmito úpletovými vrstvami si vyhrajete i v zimě. Úpletové tílko nebo braletku lze obléci i přes bílou nebo jinou elegantní košili. Anebo ve stylu devadesátek přes jednoduché přiléhavé triko. Na jaře zase půjde o skvělý základ pod blazer.

A klasický twinset? Ten je samozřejmě opět závanem retra a nostalgie, které hýbou současnou módou. Kdysi ho na trh uvedly návrhářky Coco Chanel (ta prorazila dokonce s trojdílným oblekem z úpletu, kde nechyběla ani sukně) nebo Elsa Schiaparelli a v 50. letech ho nosily hollywoodské hvězdy jako Grace Kelly či Audrey Hepburn. Jeho současná podoba je ovšem přece jen víc sexy – úpletový top není ke až krku, takže s kardiganem vytváří letos tolik žádoucí hranatý výstřih. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Your next twin set 💜

Příspěvek sdílený DIANE KARI (@dianekari),

Kde koupíte v setu i zvlášť kardigan s tílkem? Tady jsou naše tipy!

Kardigan, 66 eur, top, 40 eur, obojí Diane Kari, www.dianekari.comKardigan, 66 eur, top, 40 eur, obojí Diane Kari, www.dianekari.com
Kardigan, 66 eur, top, 40 eur, obojí Diane Kari, www.dianekari.comKardigan, 66 eur, top, 40 eur, obojí Diane Kari, www.dianekari.comAutor: Archiv firem
Kardigan 899 Kč, top 699 Kč, obojí Mango, www.mango.comKardigan 899 Kč, top 699 Kč, obojí Mango, www.mango.com
Kardigan 1299 Kč, top, 599 Kč, obojí Zara, www.zara.comKardigan 1299 Kč, top, 599 Kč, obojí Zara, www.zara.com

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy