Trendy 2020: Sbohem norské vzory, teď letí svetry s rakouskou výšivkou

Módní influencerky na Instagramu mají novou obsesi – svetry a kardigany, které vypadají jako po babičce. 

Nejprve se prosazovaly na halenkách a na šatech, nyní přeskočily i na svetry, což působí hodně pitoreskně. Řeč je o drobných a barevných květinových výšivkách, které módním kouskům dodávají folklórní nádech.

Za návratem tohoto stojí samozřejmě vzestup popularity vintage oblečení. Už nějaký ten pátek ale na Instagramu můžeme vídat módní influencerky v jednom takovém lila kousku s copánkovým vzorem a zkrácenou délkou – takže to skutečně vypadá, že Sabina Socol nebo Jeanne Damas jen vyhrabaly z půdy svůj dávný kousek z dětství. Ve skutečnosti jde však o kardigan z podzimní kolekce Alessandry Rich, návrhářky, jejíž šaty miluje i vévodkyně Kate. V současnosti je již beznadějně vyprodaný, což ale vůbec nevadí.

HTML box 59035

HTML box 59036

Zájem o tento styl, kterému se říká rakouská či tyrolská výšivka (austrian embroided cardigan), probouzejí i online prodejci vintage oblečení jako třeba Imparfaite Paris nebo Lucia Zolea, kteří čas od času nabízejí podobné skvosty (a oba posílají i k nám). Člověk ale musí být hodně rychlý, aby takový kousek ulovil. V aktuální kolekci své značky Rouje má podobný i zmíněná Jeanne Damas, a když si pospíšíte, tak ho ještě získáte.

HTML box 59037

HTML box 59038

HTML box 59039

Anebo jednoduše vyčkejte! Jak ironicky praví Miranda Priestly (Meryl Streep) ve filmu Ďábel nosí Pradu: „Květiny na jaře, jak průkopnické!“ Má pravdu, ale stejně po nich vždycky toužíme. Takže my těmto roztomilým kardiganům a svetrům s vyšívanými kytičkami v brzku předpovídáme módní rozkvět. Ať už na to zareagují další návrháři, řetězce s rychlou módou, anebo se šikovní lidé s jehlicí chopí i vyšívacího kruhu.

Kde už nyní seženete pleteniny s rakouským vintage vzorem? Podívejte se do fotogalerie.