Trendy 2020: Sbohem norské vzory, teď letí svetry s rakouskou výšivkou

6. ledna 2020 • 06:00
Street style v Paříži • Foto: Profimedia.cz

Módní influencerky na Instagramu mají novou obsesi – svetry a kardigany, které vypadají jako po babičce. 

Nejprve se prosazovaly na halenkách a na šatech, nyní přeskočily i na svetry, což působí hodně pitoreskně. Řeč je o drobných a barevných květinových výšivkách, které módním kouskům dodávají folklórní nádech.

Za návratem tohoto stojí samozřejmě vzestup popularity vintage oblečení. Už nějaký ten pátek ale na Instagramu můžeme vídat módní influencerky v jednom takovém lila kousku s copánkovým vzorem a zkrácenou délkou – takže to skutečně vypadá, že Sabina Socol nebo Jeanne Damas jen vyhrabaly z půdy svůj dávný kousek z dětství. Ve skutečnosti jde však o kardigan z podzimní kolekce Alessandry Rich, návrhářky, jejíž šaty miluje i vévodkyně Kate. V současnosti je již beznadějně vyprodaný, což ale vůbec nevadí. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

💜 pic @lefrenchystyle

Příspěvek sdílený Jeanne (@jeannedamas),

Zájem o tento styl, kterému se říká rakouská či tyrolská výšivka (austrian embroided cardigan), probouzejí i online prodejci vintage oblečení jako třeba Imparfaite Paris nebo Lucia Zolea, kteří čas od času nabízejí podobné skvosty (a oba posílají i k nám). Člověk ale musí být hodně rychlý, aby takový kousek ulovil. V aktuální kolekci své značky Rouje má podobný i zmíněná Jeanne Damas, a když si pospíšíte, tak ho ještě získáte.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

:)

Příspěvek sdílený Lucia Zolea (@luciazolea),

 

Anebo jednoduše vyčkejte! Jak ironicky praví Miranda Priestly (Meryl Streep) ve filmu Ďábel nosí Pradu: „Květiny na jaře, jak průkopnické!“ Má pravdu, ale stejně po nich vždycky toužíme. Takže my těmto roztomilým kardiganům a svetrům s vyšívanými kytičkami v brzku předpovídáme módní rozkvět. Ať už na to zareagují další návrháři, řetězce s rychlou módou, anebo se šikovní lidé s jehlicí chopí i vyšívacího kruhu. 

Tory Burch jaro/léto 2020 Tory Burch jaro/léto 2020 Autor: Profimedia.cz

Kde už nyní seženete pleteniny s rakouským vintage vzorem? Podívejte se do fotogalerie. 

Fotogalerie

9 fotografií

 

Autor: Ivona Horváth Souralová,Ivona Horváth Souralová
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy