Výstřih, který teď milují módní influencerky. Je extrémně slušivý!

Jak dostat do zimního outfitu trochu sex-appealu, aniž byste se musela příliš odhalovat? Módní influencerky mají jasno: vsaďte na hranatý výstřih. 

Hranaté výstřihy už před časem ovládly letní halenky a šaty. Do zimní módy si proklestily cestu až nyní.

V dámském šatníku přitom byly takřka od nepaměti – objevovat se začaly už v období gotiky a renesance, doslova rozkvět zažily v 18. století, tedy v období rokoka, kdy z dekoltu odhalovaly opravdu hodně. V 19. století hranatý výstřih doprovázely balonové rukávy a empírový (volný) střih šatů, jenž byl vyjádřením ženské emancipace.

Ve 20. století se hranatý výstřih prosazoval napříč dekádami – různá byla jen míra odhalení. Svůj styl mu vtiskla dvacátá, šedesátá, osmdesátá i devadesátá léta. Právě poslední dvě jmenované dekády jsou také velkou inspirací pro současnost.

Balonové rukávy v kombinaci s hranatým výstřihem ve stylu osmdesátkového disca jsou vítaným stylem na párty, zatímco decentní, přiléhavé vršky à la body jsou zase romantickým pozůstatkem z devadesátek. Kromě hranatého výstřihu se prosazuje i jeho varianta srdíčkový výstřih, který má roztomilý retro nádech.

HTML box 58471

Kde právě teď seženete stylové kousky s hranatým výstřihem? Podívejte se do fotogalerie.