Džíny, které budou hitem příští rok, ale koupit si je můžete už teď | Ženy.cz
 


Džíny, které budou hitem příští rok, ale koupit si je můžete už teď

5. prosince 2019 • 06:00
Street style v Paříži • Foto: Profimedia.cz

U džín dávno neplatí, že by jeden jediný střih definoval celou dekádu, jako třeba skinny mezi léty 2000 a 2010. Ani se nepotvrdily zvěsti, že úzké nohavice jsou definitivně pasé. Přesto se jednou za čas objeví střih nebo styl, který je pro danou sezónu nový, neokoukaný a může outfitu dodat nečekaný rozměr. A my už díky přehlídkám víme, jaký to bude pro následující jaro. 

Snad žádný jiný módní kousek nepůsobí tak demokraticky, jako právě džíny. Už několik sezón vedle sebe fungují skinny s boyfriend či mom střihem, který známe z devadesátek. Přijali jsme 7/8 délku nohavic, vysoký pas, lampasy i mrkváče. A dosud jsme se ani nezačali stydět za rozpárané díry na kolenou...

Jen jeden střih na svůj velký comeback teprve čeká, byť se čas od času objevuje, aniž bychom na něj koukali skrz prsty. Letos má ovšem zastání ve značce, které se poslední dva roky daří módu doslova diktovat. Řeč je o Celine. Teď v zimě díky ní opět nosíme midi sukně s klasickými kozačkami, pro příští jaro jsou hlavním motivem kolekce, za kterou stojí návrhář Hedi Slimane, dlouhé džíny s rozšířenými nohavicemi.

Celine jaro/léto 2020 Celine jaro/léto 2020 Autor: Profimedia.cz
Celine jaro/léto 2020 Celine jaro/léto 2020 Autor: Profimedia.cz

Slimane si za svou dekádu vybral opět sedmdesátky, z nichž čerpá své klasické, ale současně ležérní siluety inspirované francouzskou mětskou bohémou. Jeho výsadou je, že právě tohle funguje – tohle chceme nosit, protože tomu rozumíme, je to snadno uchopitelné a současně podmanivé stejně jako nesmrtelný styl Jane Birkin.

Jane Birkin v roce 1973 Jane Birkin v roce 1973 Autor: Profimedia.cz

Pokud byste přece jen neholdovala tzv. flares, jak se džínám s rozšířenou nohavicí říká, pak vězte, že jarním hitem budou i klasické roury. K vidění byly třeba na přehlídce Brandona Maxwella a oproti předchozím sezonám mají delší nohavice dosahující až k botám (tzv. boot cut střih). 

Brandon Maxwell jaro/léto 2020 Brandon Maxwell jaro/léto 2020 Autor: Profimedia.cz

Ano, není to nic překvapivého, nic nového. Jen si musíme zvyknout, že po létech experimentování se vrací až takřka nudná klasika. Nicméně bude vás bavit, pokud obecně vyznáváte nadčasovou eleganci, ať už ve stylu amerického preppy stylu či francouzské nonšalance. Jak a s čím tyto džíny nosit, vám napoví i následující street style a outfity celebrit. 

Penélope Cruz Penélope Cruz Autor: Profimedia.cz
Gigi Hadid Gigi Hadid Autor: Profimedia.cz
Veronika Heilbrunner Veronika Heilbrunner Autor: Profimedia.cz
Madelynn Furlong Madelynn Furlong Autor: Profimedia.cz

Kde už nyní koupíte trendy džíny příštího roku? Podívejte se do fotogalerie.

Fotogalerie

9 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy