Outdoor do města: Boty, které má tajně doma každá módní influencerka

Bývala to obuv určená primárně na hory a stále je. Letos je ovšem žádoucí vzít si pohorky klidně na pochůzky do města, když si to počasí žádá. A klidně k šatům, protože jsou samy o sobě trendem.

Češi a outdoor jsou samostatnou kapitolou, přes kterou se tento rok ale klidně můžeme přenést. Některé prvky, které známe právě ze sportovního oblečení, se totiž staly inspirací pro letošní trendy. Jinými slovy, nemusíte jezdit na hory, abyste si mohla nasadit pohorky. V kurzu jsou také nylonové tašky, fleecové mikiny, prošívané bundy i retro funkční prvky, které známe z devadesátek. Značky, jako jsou Patagonia nebo North Face, se znovu umisťují na módních wishlistech, nemluvě o všech výrobcích stylových batohů.

Tento vliv se do světa pochopitelně rozšířil ze Skandinávie (jednou z prvních značek, která už před pár lety začala přepisovat pověst outdooru, byla například dánská Ganni). Souvisí ale i s obecnou potřebou aktivního trávení volného času a také s odvahou mixovat neslučitelné, kterou notně podpořil Instagram a nástup tzv. „ugly fashion“ (ošklivé módy).

A s čím je nosit? Samozřejmě klasicky s džínami (ideálně volnějšího střihu v 7/8 délce) a se svetrem (ideálně pánského střihu). Anebo pro kontrast k šatům a sukním – nezapomeňte si do nich shrnout i nějaké neméně stylové ponožky.

Kde právě teď koupíte stylové pohorky do města? Podívejte se do galerie na naše tipy.