Láska navěky: Nejkrásnější české kabelky, které můžete nosit křížem

Také vás frustruje rychlost, s jakou se na Instagramu mění trendy? Nejvýrazněji je to vidět na kabelkách. Zatímco loni touto dobou jsme prahly po Dior Saddle, letos už je takřka zapomenutá a na jejím místě už se stihlo vystřídat minimálně zhruba osm jiných "IT-kabelek". Pokud vás tento módní kolotoč nebaví, máme tip, jak zpomalit a zamilovat se navěky.

Jedna z nejpraktičtějších kabelek je tak zvaná crossbody. Můžete ji nosit křížem, takže vám nesklouzne z ramene a ruce máte volné. Je malá, takže se do ní vejdou jen nezbytnosti jako klíče, peněženka, mobil a rtěnka. Zbytek můžete dát případně do batohu.

Pokud právě takovou sháníte, máme pro vás tip. Podívejte se po lokálních módních značkách, kterých se v posledních letech docela urodilo a postupně si získávají respekt i pozornost i za úzkým kruhem módních influencerů.

Lokální výroba je jen jedním z ušlechtilých přívlastků, tím dalším je originální design, který neuvidíte na každém rohu či v každém druhém příspěvku na Instagramu. Je pravda, že české výrobce a návrháře kabelek spojuje minimalismus, který se nepřímo vyvinul i z jejich výrobních možností. Na druhou stranu právě jednoduchý styl s decentním designérským rukopisem aspiruje na to, že vás bude bavit celý život.

HTML box 57408

A samozřejmě šetrná výroba – kabelky sice bývají vyrobené z pravé kůže (koženka se dle výrobců tolik neosvědčila, navíc je v ní příliš chemie), ale ta bývá italská, kvalitní a splňuje ekologické požadavky (jsou vyrobené přírodně, bez chemikálií a získané jako sekundární produkt živočišné výroby).

Právě v takových intencích tvoří například duo návrhářek Tereza Mayer a Aneta Vojtová, které stojí za čím dál populárnější značkou PBG Studio, Pavlína Fričová z Yrnche, Veronika Stuedlein, jež založila značku Verlein, anebo Lucie Telecká stojící za značkou L/U Leather Utilities.

Kde koupíte stylovou crossbody kabelku od českých tvůrkyň? Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.