Šaty 2020: Absolutním trendem je návrat sedmdesátých let | Ženy.cz
 


Jaké šaty budeme kupovat v roce 2020? Téměř všechny ovládne jediná dekáda!

5. ledna 2020 • 06:00
 • Jaký bude rok 2020? Optikou šatů, které se budou nosit, se plně ponoříme do sedmdesátých let. Podívejte se na sedm trendů, které budou dominovat.

  Bohémské sedmdesátky

  Říká se, že trvá dvacet let, aby se něco vrátilo zpět do módy. Před dvaceti lety byl ale rok 2000, tak proč sedmdesátky? Je to jednoduché – i trendy z období kolem přelomu milénia z nich těžily. Stačí si vzpomenout na mladičkou herečku Siennu Miller, která tehdy více než filmy vynikala svým módním stylem, jenž módní editoři pojmenovali boho chic. Volány, kožené vestičky a pásky – to jsou prvky, které vytvářejí i svobodnou a sebevědomou siluetu současnosti.

  EtroEtroAutor: Profimedia.cz
  Saint LaurentSaint LaurentAutor: Profimedia.cz
  CelineCelineAutor: Profimedia.cz

  Článek pokračuje na následujících kapitolách. >>>

 • Choker

  Pravda, choker (obojek na krk) tu byl nedávno, nyní se však vrací v mnohem sofistikovanější podobě – jako součást střihu šatů, který kombinuje hluboký výstřih do V a zakrytý krk. K tomu pochopitelně už jen velmi volný a splývavý střih šatů, který z vašeho těla víc neprozradí. 

  Victoria BeckhamVictoria BeckhamAutor: Profimedia.cz
  LoeweLoeweAutor: Profimedia.cz
  GivenchyGivenchyAutor: Profimedia.cz
 • Styl prérie

  V americké módní historii existuje něco, co se jmenuje "prairie prom dress". Tedy šaty, které si dívky nechávaly šít na školní plesy nebo na svatby v sedmdesátých letech. Tento styl zpopularizovala dnes již neexistující značka The Gunne Sax, která do ženské módy vrátila romantizující prvky z doby viktoriánské, eduardovské i z renesance a do toho zakomponovala styl z tehdy populárního seriálu Malý dům na prérii. Konec historie, tohle je současnost!  

  Ulla JohnsonUlla JohnsonAutor: Profimedia.cz
  Anna SuiAnna SuiAutor: Profimedia.cz
  Marc JacobsMarc JacobsAutor: Profimedia.cz
 • Srdcový výstřih

  Ještě jsme se jich nestihly nabažit, a proto nemohou chybět! Šaty s balonovými rukávy a srdcovým výstřihem definovaly letošní party sezonu a na jaře bude mít tento střih pokračování – šaty zůstanou svůdně pouzdrové, jen se rozrostou do midi délky, flitry nahradí puntíky nebo květinový vzor. Bude to zkrátka velká romantika!

  Rejina PyoRejina PyoAutor: Profimedia.cz
  Prabal GurungPrabal GurungAutor: Profimedia.cz
  Michael KorsMichael KorsAutor: Profimedia.cz
 • Retro vzory

  První známky, že se vracejí retro potisky ve své nejryzejší podobě, přineslo už léto 2019. A jak už to bývá, některé trendy si nás nejprve oťukají, aby následující rok udeřily s ještě větší razancí. Zemité odstíny, kterým dominuje hnědá, květinové vzory jak z pera ilustrátora Stanislava Holého a k tomu střihy, které nenechají nikoho na pochybách, že nosit vintage v roce 2020 nestačí. Musíte být RETRO!

  FendiFendiAutor: Profimedia.cz
  GucciGucciAutor: Profimedia.cz
  Marc JacobsMarc JacobsAutor: Profimedia.cz
 • Princezny

  A jsme zase u balonových rukávů, tentokrát v kombinaci s empírovým střihem, který jednoznačně evokuje něžnost i noblesu princezen. K tomu květinový potisk, jemný kašmírový vzor nebo satén a pastelové odstíny. Na tyto šaty si vzpomeňte, až budete třímat pozvánku na svatbu

  Carolina HerreraCarolina HerreraAutor: Profimedia.cz
  StaudStaudAutor: Profimedia.cz
  Tory BurchTory BurchAutor: Profimedia.cz
 • Maxi sedmdesátky

  Sedmdesátkami to začalo, sedmdesátkami to končí. Styl módních ikon, jako je Bianca Jagger, Diana Ross, Anita Pallenberg nebo Anjelica Huston, ožije i díky splývavým maxi šatům, které nešetří na látce ani na volánech. K tomu manžety na dlouhých nabíraných rukávech a vázačky kolem krku, které evokují úzký šátek a tím i tehdejší styl Rolling Stones. Rockový glamour, to je to, co nás čeká. Už se těšíte?

  Marc JacobsMarc JacobsAutor: Profimedia.cz
  JW AndersonJW AndersonAutor: Profimedia.cz
  Tory BurchTory BurchAutor: Profimedia.cz

-->
Jdi na homepageZpět na začátek

Horoskopy