Barvou roku 2020 podle Pantone je odstín, který milujeme snad všichni

6. prosince 2019 • 06:00
Street style v Miláně • Foto: Profimedia.cz

A barvou roku 2020 se stává... klasická modrá!

Institut Pantone každoročně vyhlašuje barvu roku, tedy jeden odstín, který má symbolizovat nadcházejících 365 dní společensky i kulturně. Pro rok 2020 vybral odstín s názvem 19-4052 Classic Blue. Právě tento konkrétní odstín podle Institutu Pantone vyjadřuje stálost, jistotu, klid, sebedůvěru a vzájemné napojení. Je to nejen barva roku 2020, ale také první odstín, který symbolizuje vstup do nové dekády. A ty bývají vždy plné nejistoty a očekávání. 

Barvou roku 2020 se stala 19-4052 Classic Blue Barvou roku 2020 se stala 19-4052 Classic Blue Autor: Archiv firem

„Žijeme v době, která vyžaduje důvěrů a víru,“ vysvětluje výkonná ředitelka Institutu Pantone Leatrice Eiseman. Modrá v odstínu stmívající se oblohy je podle ní tou pravou kotvou, protože nám dává jistotu, že zítra přijde další sen. Podle prvních reakcí na Instagramu se fanouškům barevných předpovědí tento odstín líbí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Introducing the Pantone Color of the Year 2020, PANTONE 19-4052 Classic Blue, a timeless and enduring blue hue elegant in its simplicity. Suggestive of the sky at dusk, the reassuring qualities of Classic Blue offer the promise of protection; highlighting our desire for a dependable and stable foundation from which to build. As we cross the threshold into a new era, Pantone has translated the hue into a multi-sensory experience to reach a greater diversity of people and provide an opportunity for everyone to engage with the color. We will be tapping into sight, sound, smell, taste, and texture to make the Pantone Color of the Year for 2020 a truly immersive color experience for all. Link in bio to learn more about Classic Blue. #Pantone2020

Příspěvek sdílený PANTONE (@pantone),

Institut Pantone vyhlašuje barvu roku na základě podrobných analýz v oblasti trendů (společenských, módních, kulturních...) již po dvacet let. Připomeňme, že barvou roku 2019 byla korálová (Living Coral) a rok předtím se jí stal živý odstín tmavě fialové (Ultra Violet). 

Líbí se vám barva roku 2020? Podívejte se do galerie, čím ji můžete vnést do šatníku nebo do bydlení už nyní.

Fotogalerie

14 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy