Barvou roku 2020 podle Pantone je odstín, který milujeme snad všichni

A barvou roku 2020 se stává... klasická modrá!

Institut Pantone každoročně vyhlašuje barvu roku, tedy jeden odstín, který má symbolizovat nadcházejících 365 dní společensky i kulturně. Pro rok 2020 vybral odstín s názvem 19-4052 Classic Blue. Právě tento konkrétní odstín podle Institutu Pantone vyjadřuje stálost, jistotu, klid, sebedůvěru a vzájemné napojení. Je to nejen barva roku 2020, ale také první odstín, který symbolizuje vstup do nové dekády. A ty bývají vždy plné nejistoty a očekávání.

Barvou roku 2020 se stala 19-4052 Classic Blue

„Žijeme v době, která vyžaduje důvěrů a víru,“ vysvětluje výkonná ředitelka Institutu Pantone Leatrice Eiseman. Modrá v odstínu stmívající se oblohy je podle ní tou pravou kotvou, protože nám dává jistotu, že zítra přijde další sen. Podle prvních reakcí na Instagramu se fanouškům barevných předpovědí tento odstín líbí.

HTML box 58218

Institut Pantone vyhlašuje barvu roku na základě podrobných analýz v oblasti trendů (společenských, módních, kulturních...) již po dvacet let. Připomeňme, že barvou roku 2019 byla korálová (Living Coral) a rok předtím se jí stal živý odstín tmavě fialové (Ultra Violet).

Líbí se vám barva roku 2020? Podívejte se do galerie, čím ji můžete vnést do šatníku nebo do bydlení už nyní.