20 stylových prošívaných kabátů a bund, ve kterých můžete strávit celou zimu

Když jdou teploty do minusu, není prostor na módní kompromisy. Chce to mít doma univerzální prošívaný kabát nebo bundu, které vás ochrání před zimou a současně obstojí i jako součást (ležérně) elegantních outfitů. 

Psalo se 6. března 2016, když gruzínský návrhář Demna Gvasalia vyslal pod vlajkou Balecniaga na molo modelky v péřových bundách a stylistka Lotta Volkova jim k tomu obula lodičky se štrasem. V módní historii se tohle datum zapíše jako milník, který vrátil péřovky ze zasněžených kopců zpátky do města a učinil z nich kousek, který si při troše stylistických dovedností lze obléknout i k šatům a kozačkám. Jinými slovy, jakmile klesnou teploty pod nulu, může prošívaná bunda plnohodnotně nahradit i elegantní vlněný kabát.

Má to však svá pravidla. Letošní bundy a kabáty, ať už péřové nebo vyplněné polyesterem, by měly být prošívané, ale tím by měla veškerá zdobnost končit. Zapomeňte na kapuce lemované kožešinkou či na zlaté zipy. Vsaďte na výrazné límce anebo „županové“ střihy s páskem, které zvýrazní siluetu a nebudete si v nich připadat jako sněhulák. Z barev letí jak střídmé odstíny, jako jsou khaki, černá, odstíny hnědé či krémová, ale i živé odstíny modré či červené.

Kde právě teď koupíte stylovou prošívanou bundu? Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.