Jedna módní vrstva, díky které vám bude tuto zimu opravdu teplo | Ženy.cz
 


Jedna módní vrstva, díky které vám bude tuto zimu opravdu teplo

27. listopadu 2019 • 06:00

Skandinávské módě vděčíme za jedny z nejpestřejších kombinací, ale také za praktické vrstvení, díky kterému nebudeme v nadcházejícím období klepat kosu. 

Nalijme si čistého vína, není to na první pohled nejlíbivější módní kousek. Pletená vestička, ať už s rolákem, nebo bez, s copánkovým vzorem nebo třeba s barevnými proužky, vždycky bude evokovat styl našich babiček a dědečků, popřípadě otců a matek v devadesátkách

Na druhou stranu, styl "granny chic" (respektive "daddy chic") stále letí a například pletená vesta z aktuální kolekce Isabel Marant v podstatě definuje jednu z nejmódnějších siluet tohoto podzimu – se zkrácenou délkou a akcentem na ramena v pánském stylu. 

Isabel Marant podzim/zima 2019-2020Isabel Marant podzim/zima 2019-2020

Pletená vesta byla v posledních letech k vidění i na přehlídkách Victoria Beckham, Prabal Gurung, Gucci nebo Burberry, vrátila se ale zejména díky skandinávským značkám, jako jsou Ganni, Stine Goya či minimalistický COS, které mají smysl pro důmyslné vrstvení a módní sebeironii už zakódovaný ve své DNA. 

A jak takovou vestu nosit? Možností je řada. Můžete zůstat u pánského stylu a nechat zpod ní vykukovat límeček klasické bílé nebo modré košile. Anebo přes další svetr, když se doopravdy ochladí. Delší vestu oblékněte k midi sukni a kozačkám – ženskou siluetu můžete umocnit páskem. A kratší třeba přes minišaty jako influencerka Xenia Adonts (viz níže) – trochu tím uberete z prvoplánového sexy stylu a ještě vám bude teplo.

Xenia AdontsXenia Adonts
Emili SindlevEmili Sindlev

Kde právě teď koupíte stylovou pletenou vestu? Podívejte se do fotogalerie.

Fotogalerie

11 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy