Jedna módní vrstva, díky které vám bude tuto zimu opravdu teplo

Skandinávské módě vděčíme za jedny z nejpestřejších kombinací, ale také za praktické vrstvení, díky kterému nebudeme v nadcházejícím období klepat kosu. 

Nalijme si čistého vína, není to na první pohled nejlíbivější módní kousek. Pletená vestička, ať už s rolákem, nebo bez, s copánkovým vzorem nebo třeba s barevnými proužky, vždycky bude evokovat styl našich babiček a dědečků, popřípadě otců a matek v devadesátkách.

Na druhou stranu, styl "granny chic" (respektive "daddy chic") stále letí a například pletená vesta z aktuální kolekce Isabel Marant v podstatě definuje jednu z nejmódnějších siluet tohoto podzimu – se zkrácenou délkou a akcentem na ramena v pánském stylu.

Pletená vesta byla v posledních letech k vidění i na přehlídkách Victoria Beckham, Prabal Gurung, Gucci nebo Burberry, vrátila se ale zejména díky skandinávským značkám, jako jsou Ganni, Stine Goya či minimalistický COS, které mají smysl pro důmyslné vrstvení a módní sebeironii už zakódovaný ve své DNA.

A jak takovou vestu nosit? Možností je řada. Můžete zůstat u pánského stylu a nechat zpod ní vykukovat límeček klasické bílé nebo modré košile. Anebo přes další svetr, když se doopravdy ochladí. Delší vestu oblékněte k midi sukni a kozačkám – ženskou siluetu můžete umocnit páskem. A kratší třeba přes minišaty jako influencerka Xenia Adonts (viz níže) – trochu tím uberete z prvoplánového sexy stylu a ještě vám bude teplo.

Kde právě teď koupíte stylovou pletenou vestu? Podívejte se do fotogalerie.