Svetr, bez kterého si Francouzky nedokážou představit podzim

Francouzky jsou, co se týče módy, věčnou inspirací. Věčnou i díky tomu, že se často navzdory trendům drží vlastního stylu. A týká se to i pletenin.

Zatímco svetrům v současné době vládne pánský styl prošpikovaný estetikou 90. let, francouzské módní influencerky se tím nenechají rozhodit a nadále sázejí na pilíř svého podzimního šatníku – kardigan.

Je jedno, jestli je z tlusté příze a volnějšího střihu, nebo bavlněný na tělo, vždy si ho zastrčí do džín. Anebo nechají konce rozepnuté a uvážou je v pase. Oblíbené u Francouzek jsou také zkrácené kardigany či topy na knoflíčky. Tento holčičí prvek z devadesátek kombinují s klasickými džínami s vysokým pasem nebo třeba s kostkovanou minisukní. Bílé triko a delší kardigan pánského střihu jsou také très chic. A vysloveně sexy je, když si kardigan se zapínáním do V obrátíte tak, abyste měla výstřih na zádech.

Francouzky se ovšem nebojí ani jisté zdobnosti. Jejich kardigany mohou mít balónové rukávy anebo perličky místo knoflíků. Milují kardigany rakouského stylu s malými vyšitými kvítky, které hledají po second handech, i volánové límce. To vše spojuje jediný přívlastek, který je věčným katalyzátorem francouzského stylu: vintage.

HTML box 57061

HTML box 57062

HTML box 57063

Kde právě teď koupíte stylový kardigan ve francouzském stylu? Podívejte se do fotogalerie.