Než vyrazíte na party: Nejžhavější vzor na punčocháčích tohoto podzimu!

Vyhýbáte se vzorovaným punčochám, protože vám připadají moc… zkrátka moc? Letos jim možná dáte šanci. V kurzu je totiž nejpopulárnější vintage vzor a navíc ve své nejsubtilnější podobě. Už tušíte?

Čas od času se nějakému návrháři podaří definovat jedinou kolekcí celou sezónu. Naposledy takto například designér Hedi Slimane, který sedí v křesle Celine, vrátil do hry eleganci sedmdesátých let s midi sukněmi a kozačkami ke kolenům. Bottega Veneta zase opanuje trendy v oblasti kabelek.

V případě punčocháčů si letos korunu zaslouží belgický návrhář Anthony Vaccarello, současný kreativní šéf Saint Laurent. Modelky na jeho přehlídce měly na sobě nejčastěji tmavé mini šaty s různě akcentovanými rameny a k nim punčocháče. Jednoduché, černé, napůl transparentní a s drobnými puntíky (vlastně zblízka čtverečky).

Múzou Saint Laurent, ať už mu šéfoval geniální Yves nebo v posledních letech Slimane, kterého vystřídal Vaccarello, byla vždy nezávislá žena. Androgynní bohémka oděná do pánského smokingu i dekadentních flitrů. Catherine Deneuve i Kate Moss. Saint Laurent vždy reprezentoval ten nejvíc cool "rock chic" styl vycházející ze šedesátek i osmdesátek.

A protože máme před sebou party sezónu, je třeba zdůraznit, že nařasené mini šaty s výraznějšími rameny patří k relevantnímu trendu, který si o vzorované punčocháče přímo říká. Ale velkou parádu udělají i klasickým malým černým šatům. Černé subtilní puntíky jsou totiž přesně tím přesahem nebo tou tečkou za outfitem, kterou potřebujete. Působí klasicky, roztomile a nejsou vulgární.

A klidně mohou být i třpytivé. Na přehlídce Paco Rabanne, kde se lesklo vše, od náušnic přes šaty i po lodičky, byly k vidění i punčocháče poseté kamínky.

Anebo ve formě grafického loga, jako na přehlídce Fendi.

Mimochodem, klasické síťované punčocháče letos nechte v zásuvce. Letí opět sofistikovanější verze, ne tak odhalující – jako byla k vidění na přehlídce Preen. Vzor jemných kosočtverců se také objevuje společně s puntíky.

Kde právě teď seženete stylové (nejen) puntíkaté punčocháče? Podívejte se do fotogalerie.