Party styl princezny Diany: 10 slavnostních šatů, které kopírujeme i dnes!

25. prosince 2018 • 06:00
 • Party styl princezny Diany: 10 slavnostních šatů, které kopírujeme i dnes!

  Říká se, že aby se mohl vrátit nějaký módní trend, musí uplynout alespoň dvacet let – aby jedna generace stihla dospět a přišla druhá, která si na něj už nepamatuje. Před jednadvaceti lety zahynula princezna Diana. A není náhodou, že právě v těchto letech kulminuje popularita jejího módního stylu. 

  Já sama si osobnost princezny Diany pamatuju z dětství a na den, kdy zemřela, snad v životě nezapomenu. Její styl mi byl ale vždy vzdálený, a když jsem dospívala nebo studovala na vysoké, byly její módní kreace z osmdesátých let vysloveně out.

  Pak se ovšem tato dekáda začala pokradmu do módy vracet a dnes spolu s devadesátkami zcela ovládá současné trendy. A protože v kategorii streetwearu nebo ležérní módy už slavilo comeback snad vše, co mohlo, přišla nyní logicky na řadu slavnostnější kategorie odívání.

  Ve stylu princezny

  Party šaty se letos nesou na vlně sametu, metalického třpytu i třpytivých flitrů. K tomu princeznovsky nabírané rukávy a dokonce i princeznovsky snížený pas! Památné večerní šaty princezny Diany najednou vůbec nepůsobí jak z jiného století, naopak. Člověk musí uznat, že je opravdovou nesmrtelnou ikonou. Tady máte několik důkazů.

  Šaty princezny Diany, které nás inspirují i dnes, si prohlédněte v následujících kapitolách. >>>

   

 • Černo-bílá

  Šaty sešité z černého a bílého hedvábí navrhla pro Dianu její oblíbená návrhářka Catherine Walker. Může se to zdát příliš, ale právě tento color-block se letos objevil třeba na přehlídce Givenchy nebo v kolekci americké značky Staud, která je hodně populární mezi módními ikonami.

  Černobílý color-block z dílny návrhářky Catherine Walker je inspirací i dnes Černobílý color-block z dílny návrhářky Catherine Walker je inspirací i dnes Autor: Profimedia.cz
  Staud Staud Autor: Archiv firem
 • Typická princezna

  Princezna Diana v šatech typicky princeznovského střihu  nabírané balonové rukávy a snížený pas s kanýrem. Tyto prvky se nyní vracejí i do součsných střihů. V kolekci dánské návrhářky Stine Goya jsme objevili i šaty s velmi podobným zdobením. 

  Princezna Diana v šatech typicky princeznovského střihu Princezna Diana v šatech typicky princeznovského střihu Autor: Profimedia.cz
  Stine Goya Stine Goya Autor: Net-a-Porter.com
 • Metalický lesk

  Na premiéru nové bondovky v roce 1985 oblékla princezna Diana dlouhé metalické šaty z plisované látky, které měly navíc na zádech sexy prostřih. Byly z dílny designéra Bruce Oldfielda. 

  Princezna Diana na premiéře nové bondovky v roce 1985 Princezna Diana na premiéře nové bondovky v roce 1985 Autor: Profimedia.cz
  Zara Zara Autor: Archiv firem
 • Koketní mašle

  Další odvážná róba s výstřihem na zádech. Sametové šaty s koketní mašlí na zadní části navrhla Catherine Walker, která stojí i za dalšími ikonickými sametovými róbami princezny Diany. 

  Sametová róba s mašlí od Victora Edelsteina Sametová róba s mašlí od Victora Edelsteina Autor: Profimedia.cz
  Gucci Gucci Autor: Net-a-Porter.com
 • Pocta Grace Kelly

  Na filmový festival v Cannes v roce 1987 oblékla Diana blankytnou šifonovou róbu návrhářky Catherine Walker. Ta byla poctou Grace Kelly, která podobné šaty oblékla v Hitchcockově filmu Chyťte zloděje. Prvek řasení na prsou, který svého vrcholu oblíbenosti dosáhl v devadesátkách, se opět nenápadně vrací. My ho našli v kolekci oblíbené losangelské značky Staud. 

  Princezna Diana v Cannes (1987) Princezna Diana v Cannes (1987) Autor: Profimedia.cz
  Staud Staud Autor: Archiv firem
 • Flitry & rozparek

  Smaragdově zelené flitry a nabírané rukávy  další památná róba z dílny Catherine Walker, která by obstála i dnes (včetně odvážného rozparku). 

  Šaty od návrhářky Catherine Walker Šaty od návrhářky Catherine Walker Autor: Profimedia.cz
  Magda Butrym Magda Butrym Autor: Archiv firem
 • Disco osmdesátky

  Červená róba návrháře Bruce Oldfielda, která díky zlatému prošívání dostávala až ohnivý šmrnc. Z dnešního pohledu hodně odvážné a dobové, ale střih vršku v rámci současné disco retro vlny probleskuje i v kolekcích současných značek. 

  Princezna Diana v šatech návrháře Bruce Oldfielda (1989) Princezna Diana v šatech návrháře Bruce Oldfielda (1989) Autor: Profimedia.cz
  Iro Iro Autor: Archiv firem
 • Důstojný samet

  Samet a odhalená ramena, netradiční spojení, které evokuje módu za časů gotiky. K tomu dlouhá vlečka a temně fialová barva. Velmi důstojný model, který Diana oblékla při královské návštěvě Portugalska v roce 1987. V rámci současného comebacku sametu se i tento střih dá najít v aktuálních kolekcích. 

  Sametové šaty s odhalenými rameny návrháře Bruce Oldfielda oblékla Diana při návštěvě Portugalska (1987) Sametové šaty s odhalenými rameny návrháře Bruce Oldfielda oblékla Diana při návštěvě Portugalska (1987) Autor: Profimedia.cz
  Reserved Reserved Autor: Archiv firem
 • Červená klasika

  Vysloveně nadčasový šmrnc mají Dianiny červené šaty od Bruce Oldfielda, které oblékla při státní návštěvě Austrálie. Kdyby dnes tytéž oblékla vévodkyně Kate nebo Meghan, nikdo by se nad tím nepozastavil. Mají totiž dokonale nadčasový střih, který jen jemně akcentuje ramena a současně ho odlehčuje tříčtvrteční délka rukávů. 

  Princezna Diana během státní návštěvy Austrálie (1985) Princezna Diana během státní návštěvy Austrálie (1985) Autor: Profimedia.cz
  Deitas Deitas Autor: Archiv firem
 • Tanec s Travoltou

  Královská návštěva Diany a Charlese v Bílém domě v roce 1985 má jeden památný moment  princezna Diana si střihla tanec s Johnem Travoltou. Hlavní roli tehdy sehrála tmavě modrá sametová róba od Victora Edelsteina, která díky svému střihu snad nikdy z módy ani nevyšla.

  Ikonické šaty Victora Edelsteina, ve kterých Diana tančila s Johnem Travoltou (1985) Ikonické šaty Victora Edelsteina, ve kterých Diana tančila s Johnem Travoltou (1985) Autor: Profimedia.cz
  Preen by Thorton Bregazzi Preen by Thorton Bregazzi Autor: Archiv firem

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy