Party styl princezny Diany: 10 slavnostních šatů, které kopírujeme i dnes!

Říká se, že aby se mohl vrátit nějaký módní trend, musí uplynout alespoň dvacet let – aby jedna generace stihla dospět a přišla druhá, která si na něj už nepamatuje. Před jednadvaceti lety zahynula princezna Diana. A není náhodou, že právě v těchto letech kulminuje popularita jejího módního stylu. 

Já sama si osobnost princezny Diany pamatuju z dětství a na den, kdy zemřela, snad v životě nezapomenu. Její styl mi byl ale vždy vzdálený, a když jsem dospívala nebo studovala na vysoké, byly její módní kreace z osmdesátých let vysloveně out.

Pak se ovšem tato dekáda začala pokradmu do módy vracet a dnes spolu s devadesátkami zcela ovládá současné trendy. A protože v kategorii streetwearu nebo ležérní módy už slavilo comeback snad vše, co mohlo, přišla nyní logicky na řadu slavnostnější kategorie odívání.

Ve stylu princezny

Party šaty se letos nesou na vlně sametu, metalického třpytu i třpytivých flitrů. K tomu princeznovsky nabírané rukávy a dokonce i princeznovsky snížený pas! Památné večerní šaty princezny Diany najednou vůbec nepůsobí jak z jiného století, naopak. Člověk musí uznat, že je opravdovou nesmrtelnou ikonou. Tady máte několik důkazů.

Šaty princezny Diany, které nás inspirují i dnes, si prohlédněte v následujících kapitolách. >>>