Třpyt, pásky & balonové rukávy: Letí party šaty ve stylu 80. let a Dynastie!

Party sezona odstartovala novými kolekcemi třpytivých šatů. Jaké si letos pořídit?

Když se návrhář Hedi Slimane chopil otěží módního domu Celine po ženami zbožňované designérce Phoebe Philo (přejmenoval ho z Céline na Celine), vyvolalo to řadu kontroverzních reakcí. Pryč jsou pohodlné a velkorysé střihy a důstojný minimalismus, zkrátka modely, které chtěly ženy nosit.

Místo toho představil Slimane svůj typický rukopis, známý už z jeho působení u módního domu Saint Laurent: Modelky měly na sobě nejčastěji třpytivé minišaty s výraznými rukávy, které evokují glamour styl osmdesátých let.

Můžeme se tomu bránit, jak chceme, nicméně nakonec se tato přehlídka perfektně strefila do aktuálních party trendů. Okázalý třpyt, záplava flitrů, kovový lesk, minidélky, pásky, balonové rukávy i hluboké zavinovací výstřihy jsou přesně tím, co bude definovat nadcházející party sezonu.

Jestli vám tento styl tak trochu evokuje modely hereček Joan Collins a Lindy Evans v seriálu Dynastie, pak jste to trefila! Tyto dámy samozřejmě nosily nejčastěji luxusní a dlouhé večerní toalety, nicméně modely, které tehdy pro seriál vytvářel návrhář Nolan Miller, mají dodneška svůj vliv. A právě nyní opět nastal čas zazářit ve velkém stylu!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Throwback to the 80’s with the legendary “Dynasty” @joancollinsdbe #lindaevans #alexis #krystle #the80s #dynasty #80sfashion

Příspěvek sdílený Best Fashion Pics (@1fashionbase),Zář 20, 2018 v 6:09 PDT

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Team🖤@rotatebirgerchristensen @thora_valdimars #makeitROTATE Photo by @42myles

Příspěvek sdílený Jeanette Friis Madsen (@_jeanettemadsen_),Lis 20, 2018 v 10:50 PST

Podívejte se, jaké šaty jsme pro vás vybrali z aktuálních kolekcí.