Přehledně: Všechny džíny, které budeme nosit v roce 2020

1. ledna 2020 • 06:00
 • Zatímco dříve jeden střih definoval jednu dekádu, ke konci desátých let 21. století se trendy v oblasti džín hodně tříští a každý si může vybrat svůj styl. A rok 2020 to opět potvrzuje.

  Mrkváče

  Mrkváče to se svým comebackem myslí vážně a my je také tak začínáme brát. Jedině díky nim vykouzlíte žádoucí siluetu ve stylu 80. let, která bude mít i v roce 2020 svou platnost. 

  Chanel Chanel Autor: Profimedia.cz
  Ulla Johnson Ulla Johnson Autor: Profimedia.cz

 • Boot-cut

  Také sedmdesátky zanechají v roce 2020 velký otisk. Do módy se totiž po delší době vracejí džíny s dlouhými a na botě rozšířenými nohavicemi (tzv. boot-cut střih). Doprovázejí je bohémské androgynní siluety a není náhodou, že si tento střih oblíbily Francouzky.

  Celine Celine Autor: Profimedia.cz
  Amiri Amiri Autor: Profimedia.cz

 • S předními švy

  S koncem dekády, kterou uzavře právě rok 2020, máme sklon k bilancování. Móda je plná protichůdných směrů, proti fast fashion roste váha principu udržitelnosti a spolu s tím také zájem o originální vintage kousky. Proto i nové džíny mohou vypadat jako z doby, kdy se ještě záplatovalo a sešívalo, co se dalo. 

  Stella McCartney Stella McCartney Autor: Profimedia.cz
  Alberta Ferretti Alberta Ferretti Autor: Profimedia.cz
 • Skinny

  Skvělá zpráva pro milovnice úzkých nohavic neboli skinny. I když se v posledních letech objevují módní titulky, že je tento styl mrtvý, není a nebude ani v roce 2020. Na to je příliš sexy, univerzální a praktický (upřímně, určitě si ještě vzpomenete, jak nekomfortní může být kombinace boot-cut střihu a deštivého dne). 

  Brandon Maxwell Brandon Maxwell Autor: Profimedia.cz
  Rejina Pyo Rejina Pyo Autor: Profimedia.cz
 • Roztrhané

  Budeme se v roce 2020 stydět za roztrhaná kolena? Odpověď zní opět ne! Nohavice s dírami nejsou žádné faux-pas a stvrzuje to i fakt, že na přehlídkách byly k vidění veskrze s elegantními vršky. Zapomeňte ale, že vytáhnete svoje obnošené skinny džíny z doby před deseti lety. Jestli chcete vypadat současně, vyhrabte raději svůj model z doby, kdy jste milovala Kurta Cobaina.

  Brandon Maxwell Brandon Maxwell Autor: Profimedia.cz
  Givenchy Givenchy Autor: Profimedia.cz
 • Bermudy

  Mysleli jsme si, že to bude na chvíli a že se to přežene. Ale ne, džínové bermudy jsou zpět a oporu nacházejí v těch nejzvučnějších jménech módních domů. Jestli jim nemůžete přijít na chuť, nemusíte. Ale je dobré si připomenout, že kdysi je nosila i Brigitte Bardot a že s blejzrem a páskovými botami budou vypadat skvěle!

  Saint Laurent Saint Laurent Autor: Profimedia.cz
  Chanel Chanel Autor: Profimedia.cz
 • Široké

  Džíny kdysi sloužily jako pracovní oděv a návrháři se k této premise rádi vracejí. Ani v roce 2020 proto nebudou chybět džíny, které vzdáleně připomínají montérky, ale na druhou stranu působí ležérně a pohodlností mohou konkurovat i teplákům. Na líné víkendové procházky či pochůzky jako stvořené!

  Bottega Veneta Bottega Veneta Autor: Profimedia.cz
  Dior Dior Autor: Profimedia.cz
 • Midi sukně s rozparkem

  Denim, to jsou samozřejmě také džínové sukně. Letos bude pokračovat trend midi délek, které odlehčí rozparek vpředu. Je to kompromis, když nechcete nosit minisukni, ale zase nechcete vypadat jako teta. Také zavinovací džínové sukně budou stále v kursu. 

  Lanvin Lanvin Autor: Profimedia.cz
  Stella McCartney Stella McCartney Autor: Profimedia.cz
 • Lacláče

  Je to neskutečné, ale do výčtu trendů pro rok 2020 se dostaly i denimové kalhoty s laclem! A proč ne, vlastně, i ony si zaslouží oprášit pověst z devadesátek. Ty letošní na ně sice navazují, ale jen proto, že nostalgie zkrátka prodává.

  Isabel Marant Isabel Marant Autor: Profimedia.cz
  Dior Dior Autor: Profimedia.cz

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy