15 šatů s květinovým vzorem, který nikdy nevyjde z módy. Vyberete si?

14. března 2020 • 06:00
Street style v Miláně • Foto: Profimedia.cz

Pojďte se s námi na chvíli zasnít a rozptýlit od současných starostí! 

Situace kolem koronaviru teď možná nákupům módy nepřeje, o to víc ale potřebujeme nějaké rozptýlení. Protože jaro přijde tak jako tak a za měsíc už třeba zase opravdu budeme řešit nevinnou starost, co na sebe. Jedním z věčných symbolů jarních kolekcí jsou šaty s květinových vzorem. A my jsme se zaměřili na jeden konkrétní, který snad nikdy nemůže vyjít z módy. 

Už před pár lety se do módy vrátily šaty ve stylu 40. let – s midi délkou a lehce nabíranými rukávy, ideálně s květinovým vzorem. Zkrátka takový vintage styl, pod který se teď schová leccos, ale pro květinový vzor si nejčastěji představíme drobná kvítka v lehce vyšisovaných tónech. Přesně taková jsme pro vás „nasbírali“ v aktuálních kolekcích.

A střihy? V roce 2020 už letí napříč všemi dekádami. Midi délky ve stylu čtyřicátých a padesátých let i mini a la šedesátky či devadesátky. V různé míře se přidávají balónové rukávy, které jsou buď splývavé a dlouhé jako v sedmdesátkách anebo jako o dekádu později pěkně nabírané a princeznovsky objemné. Drobný a nahuštěný květinový vzor zkrátka ovládl všechny šaty, takže nebude problém vybrat si ty své. 

15 květinových šatů ve vintage stylu najdete ve fotogalerii. 

Fotogalerie

16 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy