15 šatů s květinovým vzorem, který nikdy nevyjde z módy. Vyberete si?

Pojďte se s námi na chvíli zasnít a rozptýlit od současných starostí! 

Situace kolem koronaviru teď možná nákupům módy nepřeje, o to víc ale potřebujeme nějaké rozptýlení. Protože jaro přijde tak jako tak a za měsíc už třeba zase opravdu budeme řešit nevinnou starost, co na sebe. Jedním z věčných symbolů jarních kolekcí jsou šaty s květinových vzorem. A my jsme se zaměřili na jeden konkrétní, který snad nikdy nemůže vyjít z módy.

Už před pár lety se do módy vrátily šaty ve stylu 40. let – s midi délkou a lehce nabíranými rukávy, ideálně s květinovým vzorem. Zkrátka takový vintage styl, pod který se teď schová leccos, ale pro květinový vzor si nejčastěji představíme drobná kvítka v lehce vyšisovaných tónech. Přesně taková jsme pro vás „nasbírali“ v aktuálních kolekcích.

Loading

A střihy? V roce 2020 už letí napříč všemi dekádami. Midi délky ve stylu čtyřicátých a padesátých let i mini a la šedesátky či devadesátky. V různé míře se přidávají balónové rukávy, které jsou buď splývavé a dlouhé jako v sedmdesátkách anebo jako o dekádu později pěkně nabírané a princeznovsky objemné. Drobný a nahuštěný květinový vzor zkrátka ovládl všechny šaty, takže nebude problém vybrat si ty své.

15 květinových šatů ve vintage stylu najdete ve fotogalerii.