Velký módní trend, který se raději učte nosit v karanténě. Zn. Není to apríl!

Připravte se, nejen roušky, ale i ponožky mohou být letos vysoce žádoucím zbožím!

Těsně předtím, než v Evropě a v Americe udeřila pandemie koronaviru, stihly se konat fashion weeky. A módní influencerky tak v ulicích předvedly trendy pro letošní jaro a léto. Jakkoli nyní pozbývají na významu, pořád musíme doufat, že brzy už zase budeme řešit i takové zbytnosti, jako co na sebe. Nicméně karanténu můžete využít třeba na natrénování nového trendu, který se na nás chystá. Připravte se na – nádech, výdech – ponožky v botách!

Tento trend byl k vidění na řadě přehlídek, namátkou Fendi, Lacoste, Michael Kors, Bottega Veneta (ta diktuje ponožky v mokasínách hlavně mužům)... Návrháři nás navíc nabádají, abychom je nosili nejen ledabyle shrnuté, ale klidně i odvážně vytažené do půli lýtek a výhradně v botách jako jsou mokasíny, mary jane, lodičky, boty s otevřenou špičkou nebo sandály na podpatku. Takže žádné tenisky, pantofle či crocsy, protože streetwearu už beztak odzvonilo. Chcete-li nosit ponožky, jak se sluší na rok 2020, pak jedině elegantně!

Návrháři nás navíc nabádají, abychom je nosili nejen ledabyle shrnuté, ale klidně i odvážně vytažené do půli lýtek v botách jako jsou mokasíny, mary jane, lodičky, boty s otevřenou špičkou nebo sandály na podpatku.

Že to není módní bizár, za který se vám budou ostatní smát, se snažily dokázat i módní influencerky, které návrhářské kreace vynášejí do ulic jako první. I tak je to po letech, kdy nás učili, že ponožky do bot rozhodně NE, docela výzva naučit se je zase s hrdostí nosit. Ale paradoxně může pomoci i karanténa – nejprve si tuto kontroverzní kombinaci můžeme osvojit v bezpečí domova a v roušce ji otestovat třeba na kurýrovi, který přiveze nákup.

Street style v Paříži

A ještě nezbytná připomínka na závěr: Ne všechny ponožky jsou pro tento trend vhodné. Obnošené rovnou zavrhněte. Co se týče barev, vsaďte na sofistikované odstíny, ale nebojte se ani bílé. Vítané jsou drobné vzory, volánky nebo retro pruhy, stále také letí lurexově třpytivé ponožky, popřípadě průsvitné. Jen tak budete mít jistotu, že váš módní záměr nezůstane nepochopen!

Inspirujte se, jak nosit ponožky v botách a kde koupit ten správně stylový pár.