Nejkrásnější ženský účes slaví comeback, zvládnete ho i doma!

Je jednoduchý, nesmírně ženský a donedávna možná trochu staromódní. Ale to je minulostí! Přivítejte nejžhavější účes letošního jara, léta a hlavně podzimu: tak zvaný falešný culík!

Účes, který nám dělaly maminky, když jsme byly malé holky, a který samy nosily v 70. letech, je zpět! Na výsluní ho se vší parádou vrátila Virginie Viard, kreativní ředitelka značky Chanel, a to při poslední ready-to-wear přehlídce pro následující podzim a zimu. Modelky v čele s Gigi Hadid měly vlasy ležérně vyčesané a ve stylu opulence konce 80. let ležérně přichycené látkovou mašlí nebo květinou – pro Chanel příznačnou bílou kamélií.

Virginie si tento účes hodně oblíbila, jeho verzi s pěšinkou nechala modelkám učesat už před rokem.

Falešný culík si posléze oblíbily i modelky a módní influencerky a jak vidno, na umírněný minimalismus se v tomto případě nehraje. Zkombinovat ho můžete s červenou rtěnkou i výraznými náušnicemi.

Helena Bordon, brazilská módní influencerka a podnikatelka, si k němu dokonce vytvořila jednoduché vlny (kromě dívčího šmrncu dodávají i objem). Stačí zaplést cop a ráno rozpustit, polovinu vlasů lehce natupírovat zespodu na temeni a zčesat – buď do gumičky nebo sepnout francouzskou sponou.

Kde koupíte nejkrásnější sponky pro tento účes? Podívejte se do fotogalerie.