Jak na dokonalý culík? Pět kroků, díky kterým bude jako od kadeřníka!

Culík už dávno není jen praktický a pohodlný rychloúčes na sport nebo na domácí lenošení! Slavné ženy ho nosí i na ty nejprestižnější společenské akce. Ale jak si učesat culík, který bude dokonale uhlazený a vydrží celý večer?

První krok: Příprava

Než se pustíte do samotného účesu, připravte si k ruce tužidlo, gel nebo vosk a také fixační lak na vlasy. Dále se neobejdete bez hřebenu a pevné gumičky. A pro dokonalý finiš si nachystejte také žehličku, kterou pak můžete culík buď narovnat, nebo naopak natočit.

Druhý krok: Česání

Perfektního culíku nikdy nedocílíte pomocí jednořadého hřebenu, ideální je plochý kartáč. Předkloňte se hlavou dolů a vlasy důkladně pročešte, pak do nich naneste tužidlo, aby byly poddajnější, a znovu je důkladně pročešte.

Třetí krok: Zagumičkujte

Záleží na vás, jestli se vám culík bude líp dělat v předklonu, nebo normálně. Zčešte kartáčem postupně všechny vlasy na místo, kde chcete culík mít. Záleží jen na vás, jestli ho ukotvíte dole nad týlem, ve středu hlavy, nebo nahoře na temeni. Nosí se všechny možné varianty. Pak už jen stačí ho pevně zagumičkovat.

Čtvrtý krok: Fixace

Teď přichází na řadu fixace, díky které vám culík vydrží klidně celý večer v perfektním stavu. Důkladně ho zafixujte lakem na vlasy. Nemusíte s ním šetřit, ale dejte si pozor, ať se vám z vlasů nestane nevzhledná „helma“. Pak si ještě naneste na prsty tenkou vrstvu vosku nebo gelu a ukočírujte tenoučké pramínky jemných vlasů, které mají tendenci odstávat.

Pátý krok: Závěrečný styling

Teď už si můžete s culíkem jakkoliv pohrát. Zkuste třeba jeden tenký pramínek zaplést do copu a omotat ho kolem gumičky. Nebo délky vlasů navlňte a gumičku omotejte ozdobnou stuhou. Skvěle budou vypadat také různé sponky, které můžete přicvaknout pod gumičku nebo nad uši.

TIP NA VIDEO: Podívejte se na video, jak zakrýt odrosty?

Inspiraci najdete v naší galerii: