Kartáče na vlasy: Plochý, kulatý, nebo jednořadý hřeben? Který je pro vás ideální?

Česání vlasů se může zdát jako naprostá banalita, ale jak už to v beauty světě bývá, všechno je nakonec mnohem složitější. Možná si právě vy už roky svoje pěstěné kadeře češete úplně špatným hřebenem, který jim neprospívá. Jak vybrat ten správný?

Kartáč

Plochý i lehce zakulacený kartáč je naprosto ideální pro dlouhé nebo husté vlasy. Dokáže je totiž perfektně rozčesat i zkrotit a dodá jim lesk. Husté vlasy se méně zacuchávají, ale pokud přeci jen objevíte ve své kštici neposedný uzlík, raději ho zlikvidujte jednořadým hřebenem s širšími zoubky.

Vsadit můžete také na přírodní štětiny a nebo na kartáče, které mají přírodní a nylonové štětiny zároveň. Ty sice bývají ve vyšší cenové kategorii, ale zbaví vaše vlasy elektrizování a zároveň šetrně promasírují pokožku hlavy.

Kulatý kartáč

"Kulatý kartáč je naprosto ideální na vyfoukání kudrnatých, vlnitých i krepatých vlasů do hladka. Díky němu dosáhneme bohatého objemu a přirozeného vzhledu vlasů zároveň," říká kadeřnice Nikola Kovaříková ze salónu Royal Beauty & Spa. Dejte přednost kartáčům se syntetickými štětinami před těmi s kovovými, do kterých se velmi snadno zamotávají vlasy a velmi těžce se dostávají ven.

Jednořadý hřeben

Na první pohled obyčejný hřeben, který však zvládne zázraky. Poradí si i s těmi nejzacuchanějšími jemnými vlasy. Je vhodný i pro rozčesávání mokrých vlasů, které jsou náchylné k lámání a trhání.

Tupírovací hřeben

Hřeben, který má velmi úzké mezery mezi jednotlivými zoubky, dodá vašim vlasům maximální objem. Tupírujte je vždy zespoda, proti směru růstu. A nezapomínejte, že tupírování vlasy namáhá, a tak je třeba před spaním svou hřívu důkladně pročesat a pravidelně jí dopřát regenerační masku.

Jak šetrně rozčesat vlasy?

Záleží na tom, jestli je máte mokré, nebo suché. Pokud máte mokré vlasy po mytí zacuchané a nejde jimi ani projet prsty, rozčešte je, až budou suché. Pokud tolik zacuchané nejsou, pusťte se do česání klidně hned. S jednořadým hřebenem to bude hračka, protože neklade tolik odpor jako kartáče se štětinami těsně vedle sebe a navíc v několika řadách.

Když se hřeben ve vlasech zasekne, rozhodně ho nervěte násilím, jinak si vlasy přetrhnete. Zacuchaný pramen projíždějte hřebenem tak dlouho, dokud uzlík nepovolí.

Tipy na hřebeny i kartáče najdete v naší fotogalerii: