Krásné vlasy díky správnému mytí: Postup krok za krokem!

15. června 2017 • 05:00
 • Mytí vlasů je pro většinu z nás rutina. Jenže s vlasy je to stejné jako s pletí. Ani ten nejdražší make-up nezamaskuje vady, které jsme si na pleti způsobily my samy špatnou péčí. Mytí vlasů je věda! Ale všechno se dá naučit.

 • Voda hraje prim

  Pokud si dlouhodobě špatně myjete vlasy, můžou se vám kvůli tomu rychleji mastit, více lámat nebo vypadat absolutně bez života. Věděla jste, že jedním z nejdůležitějších procesů celého mytí vlasů je prvotní propláchnutí vodou? Když vlasy pořádně umyjete teplou vodou, zbavíte se tak většiny nečistot, aniž byste použila šampón. Vlasy se navíc díky neutralizaci pH otevřou, krásně změknou, a samotné použití šampónu bude tak mnohem efektivnější.

  Jak si správně umýt vlasy? Jak si správně umýt vlasy? Autor: istock.com
 • Jak zacházet se šampónem

  Když vlasy opravdu důkladně propláchnete vodou, stačí nanést do dlaně zhruba vrchovatou kávovou lžičku šampónu a rozetřít ho v dlaních. Potom přípravek silnými krouživými pohyby vmasírujte ke kořínkům. Nikdy pokožku hlavy nedrbejte pomocí nehtů! Zároveň také pamatujte, že je nejdůležitější důkladně umýt pokožku hlavy a vlasy těsně u ní. Samotné délky nemají tendenci se zašpinit, a proto je stačí lehce zarolovat na jednu a poté i na druhou stranu a tím se dostatečně umyjí. Nakonec je třeba vlasy znovu pořádně propláchnout. Sáhněte do nich rukou, aby se přípravek opravdu dostal pryč. Když po nich necháte vodu jen stékat, nikdy se šampónu opravdu nezbavíte.

  Jak si správně umýt vlasy? Jak si správně umýt vlasy? Autor: istock.com
 • Jak správně nanést kondicionér

  A teď přichází na řadu kondicionér. Předtím, než ho nanesete, osušte vlasy ručníkem, abyste je zbavila přebytečné vody. Kondicionér by se zbytečně naředil a vy byste ho musela použít mnohem více, než je skutečně potřeba. Do dlaní naneste zhruba dvě kávové lžičky, jemně rozetřete v rukou a naneste pouze do délek vlasů. Kondicionér ke kořínkům nepatří, vlasy se totiž jinak mnohem dříve umastí a celý proces mytí budete muset zopakovat mnohem dříve. Přípravek nechte působit zhruba třicet sekund až minutu, pak znovu důkladně vymyjte.

  Jak si správně umýt vlasy? Jak si správně umýt vlasy? Autor: istock.com

  Není čas obměnit přípravky, které používáte k mytí vlasů? Podívejte se do galerie na naše nákupní tipy.

  Fotogalerie

  15 fotografií

 • Rozčesávání je věda

  A nakonec přichází asi nejméně oblíbená část  rozčesávání mokrých vlasů. Pokud jsou po mytí vlasy tak zacuchané, že jimi ani nejde projet prsty, nechte rozčesávání až budou suché. Na mokré vlasy je ideální jednořadý hřeben s většími rozestupy, na suché zase kartáč. Když se hřeben ve vlasech zasekne, rozhodně nepoužívejte sílu. Zacuchaný pramen je třeba přejíždět hřebenem jemně a tak dlouho, než povolí. A je to! Celý proces mytí vlasů máte za sebou! Tak co, dělala jste až doposud něco špatně?

  Jak si správně umýt vlasy? Jak si správně umýt vlasy? Autor: istock.com

  Přesný návod, jak si správně rozčesat mokré vlasy, najdete ve videu:
  Jak si správně rozčesat mokré vlasy a jakým hřebenem? VIDEO Adam Balažovič

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy