Léto ovládnou šaty, které jste možná naposledy nosila jako malá holka!

Tak jako každé jiné léto i letošní bude ve znamení šatů. Kromě všech známých a populárních střihů se ovšem vrací i jeden, který tu dlouho nebyl!

Objemné šaty jsou v kurzu! A jestli něco dodává objem, kromě třeba balonových rukávů, pak jsou to kanýry, u kterých platí, že čím blíže jsou zemi, tím více látky potřebují. Na rozdíl od volných kaskádových volánů letos letí spíše sešité kanýry, popřípadě kanýrové lemy na spodku šatů. V obou případech dodávají dívčí vzhled a nejspíš si na tento prvek ještě budete pamatovat z dětství.

Bez přehánění se dá říct, že právě kanýry jsou největším letošním trendem, který ovládl snad všechny šaty (a sukně). Maxi, midi i mini, zavinovací i košilové, s dlouhými rukávy i na ramínka, ležérní šaty à la triko, ale i ty vysloveně romantické. O popularitu se tomuto trendu bezesporu postaraly i vycházející hvězdy světového návrhářství, Francouz Jacquemus a Dánka Cecilie Bahnsen, kteří patří k velkým influencerům, co se týče střihů. A přidává se i neméně vlivná značka Celine, jejíž návrhář Hedi Slimane kanýr zakomponoval do bohémského looku 70. let, nebo americká značka Staud, kterou si oblíbila i vévodkyně Meghan.

Ti všichni také dokazují, jak jsou kanýry tvárné – můžete v nich vypadat nesmírně žensky a sexy, bohémsky anebo vysloveně nevinně, tak trochu jako panenka. Záleží jen na vás, co je vaše parketa. A že má tento trend nekonečně variací, potvrzuje i galerie vybraných šatů z aktuálních kolekcí.

Podívejte se do fotogalerie, kde najdete 35 stylových šatů s kanýry.