Kouzlo je v detailu: Tyto svatební doplňky si podmaní rok 2022!

4. prosince 2021 • 06:00
 • Kouzlo je v detailu: Tyto svatební doplňky si podmaní rok 2022!

  Závoj, čelenka nebo třeba rukavičky. Prvky, které dolaďují svatební šaty k dokonalosti, budou hrát v příští svatební sezóně prim. Připravte se na příval maximalismu, květinových výšivek i romantiky v moderním pojetí! Na které doplňky by se nastávající nevěsty měly zaměřit?

  Rukavice

  Zcela minimalistické, saténové, ale také s perlami či případně v podobě zdobných návleků jako vystřižených ze svateb minimálně před dvaceti lety. Rukavice se v posledních sezónách osvědčují jako doplněk, na který se vyplácí brát zřetel, neboť umí róbu krásně dotvořit a pozvednout na vyšší level. Perfektně sednou především ke střihově jednoduchým šatům. Pokud ale chcete svůj den D pojmout v nevšedním stylu, klidně je oblečte i ke komplikovanějšímu modelu.

  TIP NA VIDEO: Jak se za posledních 100 let proměnily svatební šaty?
  Svatební šaty během 100 let prošly velkými změnami. VIDEO youtube.com/mode.com

   

  Článek pokračuje na další straně. >>>

 • Pásky

  Kazit páskem nádherné svatební šaty? Ale no tak! Takovou větu by teď možná mohl pronést kde kdo, pojďme ale na chvíli odhodit všechny předsudky. Pravda je, že pásky mohou společně s róbou tvořit dokonalý pár. K retro modelům s nabíranými či volánovými rukávy se budou hodit širší kousky s látkovou sponou, k éterickým a delikátnějším modelům zase sedne tenčí varianta s kamínky či perlami.

 • Závoje s květinovou výšivkou

  Jste milovnicí tradičních svatebních doplňků? Pak vám nejspíš závoj chybět nebude. Pokud ale přemýšlíte, jak jej ozvláštnit, vězte, že v následujících měsících bude módním hitem ten s vyšívanými květy či florální krajkovou aplikací. Rozhodně ale vždy nemusí jít jen o bílé květiny; například návrhář Naeem Khan dokazuje, že nádherně může vypadat i výšivka v jemných pastelových barvách.

 • Kápě a kabátky

  Neholdujete klasickým závojům? Vůbec nevadí. Pokud přece jen toužíte svůj svatební outfit doplnit o jemný romantický element, bude ideální příležitost na to si vyzkoušet poloprůhlednou kápi či kabátek s krajkou. Že vám to přijde trochu moc? Třeba váš názor změní následující modely od světových svatebních značek.

 • Odnímatelné rukávy

  Tak trochu dva v jednom. Spousta nevěst si na svůj velký den pořizuje dvoje šaty – jedny na obřad a pak takzvané půlnoční či popůlnoční. S modelem s odnímatelnými rukávy vám ale ubyde práce (a také peněz za půjčení či zakoupení dvou modelů). Na svatební slib si šaty oblečte společně s natahovacími rukávy, které večer zase jednoduše odhodíte. V kurzu budou jak minimalistické kousky zdobené pouze nekonečně dlouhými, splývavými mašlemi, tak i maximalistické balonové rukávy ve stylu nespoutaných 80. let.

 • Květinové čelenky

  Jistě, květinové čelenky a věnečky nejsou nic nového pod sluncem, teď je ale třeba zapomenout na stokrát ohranou boho verzi, která v posledních letech zdobila hlavu mnoha nevěstám. V roce 2022 totiž poletí hlavně velké a výrazné čelenky, které korespondují s barvou šatů. Místo lučního či korálkového kvítí čekejte objemné bílé a krémové látkové květy, které se na svatbě stanou skutečným módním statementem. Stejně tak se květiny budou objevovat také v podobě vlasových doplňků upevněných na bocích hlavy či jako součást krajkové čepičky ve stylu 20. let.

Jdi na homepage Zpět na začátek

Dokonalá svatba

Plánování a harmonogram Svatební inspirace Cena svatby Místo svatby Svatební tradice Svatební šaty Svatební účesy Snubní prstýnky Svatební kytice

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámenídekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!

 

Horoskopy