Nová doba kožená: Čím ošoupanější bunda, tím lepší. Kde tento jarní hit sehnat?

2 min čtení

2 min čtení

Absolutní nadvláda klasických křiváků je dávno pryč, to však neznamená, že bychom je měli nechat jen tak viset ve skříni. Vlastně bychom je měli nosit co nejčastěji a co nejmíň se o ně starat. Aktuálním hitem pro nadcházející jaro totiž budou bundy, které disponují přitažlivou vintage patinou. A my víme, kde takové kousky koupíte.

Bez kožené (nebo koženkové) bundy se dnes neobejde takřka žádný šatník. To však neznamená, že všichni musíme nosit totéž. Nabídka těchto svrchníků se v posledních letech dramaticky rozšířila díky postupnému rozšiřování zájmu o vintage módu. Jestli jsme před deseti lety všichny shodně nosili kožený křivák, během let se vedle něj ve skříních začala objevovat kožená saka ve stylu Rachel Green i dekadentní kabáty a trenčkoty à la kultovní snímek Matrix.

TIP NA VIDEO: Jak se do módy dostával křivák, nadčasový symbol rebelství?

V posledním roce se pro změnu staly hitem také kožené bombery – zahraniční módní ikony v čele s modelkou Elsou Hosk se zamilovaly zejména do módního kousku od české návrhářky Ivany Mentlové. A jak rostl zájem o secondhandovou módu a osobitost, která přebije i lehce nepadnoucí střih, přidaly se též oversize daddy bundy, zatímco nostalgie po módě přelomu milénia začala vracet do hry i přiléhavější bundičky s rovným zipem a ideálně v elegantním vínovém odstínu.

Na podzim se posléze influencerky začaly objevovat v motocyklových bundách zdobených pruhy, čísly a nápisy, které jim dodávají silný retro nádech. Všechny přitom přísahaly, že jde o raritní úlovky ze second handů, což jen přiživilo zájem o ně – přinejmenším dokud tento styl nezačaly kopírovat módní značky.

Pokud přece jen chcete pocvičit svůj instinkt módní lovkyně, zkuste třeba nabídku britských on-line vintage shopů, jako je Beyond Retro nebo Thrifted. Kožená bunda vás zde vyjde na méně než koženková z řetězce.
Módní tip:

Dosud nejčerstvějším trendem, který se ve velkém objevoval v ulicích během kodaňského fashion weeku, jsou pak kožené bundy s výraznou patinou. Čili další kousek, u kterého si budete lámat hlavu, jestli na něj číhat v nových kolekcích, anebo raději zkusit štěstí v nějakém vybavenějším vintage shopu. Ošoupaná kůže bez lesku, která působí „sepraným“ dojmem, is the new black – a to doslova, protože černá je v tomto případě opravdu spíše šedá. A platí to i pro hnědou, na které pro změnu ještě lépe vynikne nestejnoměrný odstín. Zkrátka to, co bychom ještě před rokem považovali za kazové, je nyní žhavým trendem.

Inspirace z Instagramu: Kožené bundy a kabáty s patinou

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading