.

.

Od rovných délek po pixie cut: Vlasové střihy, které nikdy nevyjdou z módy

I když přesně víte, jaké jsou momentální trendy v oblasti beauty, neznamená to, že je musíte následovat. Zejména co se vlasů týče, je někdy lepší držet se toho, co lichotí tvaru vašeho obličeje a taky toho, co vaše kštice vůbec zvládne unést. Existují však takové střihy, které jsou stylové, trendy a obstály ve zkoušce časem. Které to jsou?

Bob

Střih, který proslavila šéfredaktorka Vogue Anna Wintour, patří mezi ty nejklasičtější. Je vždy elegantní a šik, a i když vyžaduje trochu více údržby, rozhodně jím nikdy nešlápnete vedle. Bob vypadá skvěle s ofinou, uhlazený i navlněný a pokud ho vyfoukáte přes kulatý kartáč, vytvoříte extra objem.

TIP NA VIDEO: Jak správně aplikovat suchý šampon?

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 6

Dlouhé a sestříhané vlasy

Snad celá 90. léta toužily všechny ženy a dívky po vlasech, které v seriálu Přátelé nosila představitelka Rachel Green, herečka Jennifer Aniston. Sestříhané a navrstvené délky totiž dodají vlasům žádoucí objem. Správný střih vám pomůže vytvořit kadeřník na základě proporcí vašeho obličeje. Nejzásadnější je vytvoření textury pomocí různých délek, které – na rozdíl od zarovnaného střihu – budou slušet hlavně majitelkám jemných vlasů. 

Pokračování 3 / 6

Rozevlátá ofina

Tento střih vidíme nejčastěji u Francouzek. Vlasy střižené vysoko nad obočím nebo tupě zarovnané ofiny sice umí být velmi trendy a současné, nicméně ne každá žena má na tento střih obličej či odvahu. Rozevlátá ofina je však nadčasová a neuškodí jí ani moment, kdy vám trochu přeroste a zasáhne do oblasti očí. Tento střih není na údržbu náročný, s trochou šikovnosti si ofinu dokážete zastřihávat sama a pokud se obáváte, že si budete muset mýt vlasy denně, i na to existuje trik. Říká se mu suchý šampon.

Pokračování 4 / 6

Delší mikádo

Mikádo, které je prodloužené na délku po ramena, najdete na sítích také pod názvem lob. Oproti bobu je lob mnohem méně náročnější na údržbu, a to i v případě, že máte rovné nebo naopak kudrnaté vlasy. V obou variantách bude vypadat velmi uvolněně a trendy. Lob je také skvělou mezifází mezi dlouhými vlasy a klasickým mikádem, pokud si netroufáte na radikální zkrácení. Jeho velkou výhodou je také možnost svázat vlasy do krátkého ohonu či drdůlku v případě, že máte bad hair day. 

Pokračování 5 / 6

Pixie cut

Střih, který proslavila Twiggy nebo Audrey Hepburn, si oblíbily i herečky jako Kristen Stewart, Natalie Portman nebo Zoë Krawitz. Krátký sestřih je nadčasový, nepodléhá žádným trendům a schopnost jej nosit souvisí spíš s preferencí a odvahou nositelky. Pixie cut je navíc velmi proměnlivý a hravý, velmi záleží, jaký k němu zvolíte outfit a líčení. Tyto faktory ovlivní celý look skutečně nejvíc, můžete totiž vypadat velmi elegantně, roztomile, ale i chlapecky. Je jen na vás, kterému já dáte v daný den přednost. 

Pokračování 6 / 6

Zarovnané délky s pěšinkou uprostřed

Konečky podle pravítka? Tento střih je ideální pro majitelky přirozeně rovných vlasů, neboť u hladkých délek vyniknou zarovnané konečky zkrátka nejvíc. Úprava tohoto střihu vám zabere minimum času, ale klíčové je však pečovat právě o konce vaší kštice, na které je zde kladen zvláštní důraz. Zarovnané délky vypadají při navlnění velmi francouzsky, proto se jedná o oblíbený střih Pařížanek.