Nedbalé a s ofinou: Tak vypadá nejžádanější mikádo roku!

Myslíte si, že na klasickém mikádu už nejde vymyslet nic nového? V tom případě se nechte překvapit letošními svěžími střihy, které jsou nenáročné na údržbu a vypadají cool i po probuzení.

Buďte přirozené. Tak zní hlavní a dost možná jediné pravidlo letošních vlasových trendů. Po letech, které jsme strávily zdlouhavou úpravou, složitým fénováním, kulmováním nebo žehlením, začínáme znovu objevovat krásu přirozené textury našich vlasů, ať už jsou rovné, nebo připomínají velkou změť prstýnků.

TIP NA VIDEO: Jak se letos ostříhat? Poletí tyto účesy!

Chuť zasahovat do podoby vlasů co nejméně zavdala vzniku letošního nejoblíbenějšího účesu ve stylu Francouzek, který tvoří přirozené kadeře a ofina, a výrazně promlouvá také do aktuálního pojetí mikáda: účesu, jehož oblíbenost převyšuje všechny sezónní trendy. Připravte se tedy, že se s ním budeme v setkávat i letos.

V posledních letech jsme byli svědky vzestupu i pádu áčkového mikáda, kdy je střih vlasů nejdelší podél tváří a směrem k temeni se postupně zkracuje. Nosil se ale také kratičký pixie cut nebo uhlazený delší bob (takzvaný lob) s natočenými konci tak, jak si o něj ženy kadeřníkovi říkaly okolo roku 2000. Letos se v účesu ovšem prolíná hned několik vlivů a módních období naráz, což dává podstatnou volnost ve střihu, barvě i délce.

I přesto lze vypozorovat hned několik klíčových prvků. Základem jsou především přirozené vlasy s jejich vlastní osobitou texturou. V mnoha případech nechybí také ofina, která je buď díky prostříhání odlehčená, nebo je naopak zcela hustá a svým rovným střihem odkazuje k éře 60. let. Pokud nejste fanynkou ofin, nevadí. Trendy mikádo vypadá skvěle i bez ní, což dokazuje i nadčasový hairstyling nizozemské bloggerky Lindy Tol, která střih ráda podporuje nedbalými, nenápadnými vlnami.

Loading
Loading

A co délka mikáda? Překvapivě letos není rozhodující. Během roku se tak setkáme s ultrakrátkým střihem po uši, stejně jako s hřívou, která bude volně padat skoro až na ramena. Bude se nosit i radikálněji sestříhané (a prostříhané) mikádo, které bude přímo odkazovat k rebelskému shagu.

Loading
Loading

Stejně jako střih ani barva nebude z hlediska trendů letos tak podstatná. Již teď ale mnohé beauty insiderky a influencerky volí buď plastickou blond barvu, které kadeřníci docílí pomocí kombinace několika technik od melírování po balayage, anebo tmavě hnědou, kdy je naopak tón celé hřívy sjednocený.

Na velkou mikádovou inspiraci pro rok 2022 se podívejte do galerie: