.

. Zdroj: Instagram @emilisindlev a @laurenladnier

Jeden cop nestačí: Bude tohle nejžhavější účes pro dlouhovlásky roku 2023?

Skandinávská módní scéna je inspirativní nejen z hlediska oblékání, ale i vlasových trendů. Jsou to právě seveřanky, které se nostalgicky vracejí k účesům, které jsme nosívaly jako holčičky – od masivních čelenek a sponek přes „buřtíkový“ culík až po různě spletené copy. Nejnovějším hitem jsou minimálně dva copánky, které jsou ale učesané jinak, než bývá zvykem. Připravte si hbité prsty, skřipce a hodně gumiček.

Copánkové účesy v posledních letech zažívají boom. Vedle zmíněných Skandinávek, které oživily ultra jednoduchý spletený culík, se na sociálních sítích vystřídaly také záplavy rybích, francouzských a také obráceně pletených holandských copů, které působí plastičtěji. A nelze opomenout ani jejich nejrůznější variace s culíčky či space buns. Méně zručné duše pro změnu zajásaly nad trendem dvou nebo čtyř tenkých copánků kolem obličeje, které v šedesátkách nosívala Sharon Tate.

TIP NA VIDEO: Jak si správně aplikovat suchý šampon?

Video placeholde

Na pomezí mezi zmíněnou severskou jednoduchostí a spletitějším účesem se nachází dvojité, trojité i vícenásobné copy, které nyní debutují na sociálních sítích. Vedle fanynek z řad dlouhovlasých influencerek, se tímto účesem na silvestra pochlubila i zpěvačka Dua Lipa.

Jsou různé možnosti, jak si s double či multiple braids pohrát. Nejjednodušší je vyčesat všechny vlasy do culíku a ten poté rozdělit na dvě části – a z každé zaplést cop. Kdo má hustší hřívu, může copů takto uplést klidně pět (viz inspirace níže).

Dalším způsobem s podobným efektem je rozdělit vlasy uprostřed na dvě části a dva copy zaplést těsně vedle sebe. V týlu je můžete dozdobit výraznější sponou v podobě rozety nebo mašle a máte originální společenský scandi chic účes – třeba na nadcházející plesovou sezonu. Třetí variantou je rozdělit vlasy na tři části (pomohou vám s tím malé skřipce), dva boční copy splést pohodlně u uší a třetí uprostřed a sponami je přichytit v týlu k sobě, aby působily, že „vyrůstají“ z jednoho. Jak na to, se dozvíte i z videa na Instagramu (viz níže).

A pak je tu ještě double braid, který se skládá z horního a spodního copu. Tento účes opět vyžaduje práci se skřipcem – nejprve vlasy rozdělte na dvě části, jako kdybyste si chtěla učesat falešný culík. Vrchní část vlasů poté přichyťte na temeni skřipcem a ze spodní spleťte cop. Teprve poté zapleťte i vrchní sekci. Videonávod opět nabízí influencerka níže.