Pařížanky už ho znají! Jak vypadá nejžádanější účes roku 2022?

Kadeřnický svět stále více oslavuje přirozený vzhled kadeří a místo pracně vytvořených kreací klade důraz na kvalitní péči a texturu vlasů. Bylo proto jen otázkou času, kdy se do popředí vlasových trendů dostane i účes, jehož kouzlu francouzské ženy propadly už dávno. V čem spočívá jeho úspěch a jak si ho vytvořit doma? Pro začátek stačí říct: je s ním minimum práce a nosit ho může úplně každá žena!

Dlouhé, přirozené kadeře a ofina – někdy hustá, jindy prostříhaná. Takový účes můžeme vídat stále u více žen po celém světě, a jak se zdá, tento sestřih postupně ovládá i instagramový svět, kam spousta z nás chodí pro módní i beauty inspiraci. Pravda ovšem je, že tato na první pohled lehce nedbalá, rokenrolem a bohémstvím zavánějící úprava vlasů není žádným novým objevem. Jde totiž o jednu z esencí pověstné francouzské elegance. Je to střih, který nosila už třeba Jane Birkin. A další ženy v čele s ikonou Caroline de Maigret ji následují dodnes.

TIP NA VIDEO: Které účesy ovládnou rok 2022?

Proč se zrovna tato vlasová výsada Francouzek letos dostává do trendového mainstreamu a překračuje hranice své domoviny? Odpověď hledejme především v posledních dvou pandemických letech. Zatímco před rokem 2020 jsme nespočet hodin trávily před zrcadlem s kulmou či žehličkou v ruce, v lockdownech jsme se musely naučit úplně jiné vlasové péči a stylingu. Složité účesy nebylo kam nosit a místo kadeřníků jsme se musely spolehnout na vlastní schopnosti.

Do popředí se tak dostala touha po kadeřích, které budou vypadat dobře, aniž bychom jim věnovaly více než pár minut a každý měsíc musely chodit na obnovu střihu. Část žen proto rovnou svou hřívu zkrátila na nenáročné mikádo, jiné šly cestou dlouhých rozevlátých vlasů, které si tak trochu žijí vlastním životem.

Loading
Loading

Letošní trend dlouhých loken s ofinou vychází právě z této touhy po efektním a zároveň zcela nenáročném sestřihu. Částečně sice navazuje na loňskou fascinaci rebelským a radikálně sestříhaným shagem, je ale mnohem více romantický a do popředí staví především přirozenou texturu vlasů. I proto jej nejen na Instagramu budeme během roku vídat hned v několika podobách. Účes totiž mohou nosit majitelky všech typů kadeří – od zcela rovných, k nimž dokonale sedne hlavně provzdušněná a prostříhaná ofina, až po kudrny, které nositelka nechá naplno promluvit i do tvaru ofiny.

Loading
Loading

A jak si účes vytvořit? Je zcela na vás, zda kadeřníka poprosíte o rovné zastřižení vlasů, případně raději zvolíte postupné sestříhání. Účes si bude rozumět s oběma způsoby střihu. Ofinu poté můžete po vzoru aktuálních trendů nosit též rovně zastřiženou, anebo raději zvolit retro sestříhání do oblouku, který vám přirozeně orámuje obličej.

Loading
Loading

Doma pak stačí vlasy vyfoukat přes velký kulatý kartáč (v případě kudrnatých vlasů sáhněte po difuzéru). Pro extra objem můžete přidat ještě vlasovou pěnu a pudr. Nejvíce péče pak věnujte ofině – každé ráno ji umyjte šamponem, důkladně vyfoukejte do požadovaného tvaru a zafixujte. Jde sice o práci navíc, vaše vlasy se vám však za to odvděčí cool nedbale elegantním vzhledem.

Inspiraci na nejvíce trendy účes roku 2022 najdete v galerii: