Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Instagram @jennaortega @debbyryan

Od krátkého mulletu po rovné mikádo: 7 největších vlasových trendů roku 2023

Je to oficiální: rok 2023 bude přát kratším střihům a pořádné dávce rebelie! Proč tak odvážné tvrzení? Stačí se podívat na sedm klíčových vlasových trendů pro následující měsíce. Bodují v nich především mikáda, radikálně sestříhané hřívy a čerstvé variace kontroverzních střihů – mulletu a shagu. Jste připravená na velkou vlasovou jízdu?

Shag

Tento rebelský kaskádovitý sestřih odkazující k rock'n'rollové a grungeové estetice není mezi vlasovými trendy žádným nováčkem. Poslední dva roky se zejména u generace Z, toužící po kapce postpandemické drzosti, těší velké oblibě. Nejprve s ním pobláznila svět zpěvačka Billie Eilish, která představila jeho umírněnou, lehce romantickou blond verzi. Letos v zimě převzala otěže Jenna Ortega, kterou svět miluje za ztvárnění seriálové Wednesday Addams. Její černá hříva je ta tam: herečka ji totiž nahradila dramaticky sestříhaným shag mikádem v odstínu kaštanově hnědé. A dle reakcí se zdá, že máme jasného aspiranta na nejžádanější účes několika nadcházejících měsíců. O co si tedy u kadeřníka příště říct? Základem shagu jsou střapatá ofina (hustota závisí na vašich preferencích) a sestupně sestříhané vlasy, které mají největší objem u kořínků a dále jsou čím dál prostříhanější.

TIP NA VIDEO: Jaký střih vlasů se bude letos nosit?

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 7

Butterfly cut

Tento účes je skutečnou chuťovkou pro všechny, kdo milují dlouhé elegantní lokny. Sestřih získal název díky stupňovitému sestříhání, přičemž jsou odrostlá ofina a kratší prameny z vrchních vrstev vlasů vyfoukány tak, že připomínají lehká motýlí křídla. Účes se v posledních měsících stal megahitem na TikToku, není ale pochyb o tom, že si díky svému objemu a glamour šmrncu velmi rychle získá oblibu i u široké veřejnosti. Navíc si jej doma bez problémů snadno připravíte díky populárnímu kulmofénu Dyson Airwrap, na němž celý „motýlí“ trend stojí.

Pokračování 3 / 7

Krátká ofina

Ofiny jsou v kurzu už delší dobu. Přestože zabodujete téměř jakýmkoliv pojetím a stylem, v roce 2023 se bude o slovo hlásit především zcela rovná verze střižená alespoň centimetr nad obočím. Čím kratší bude, tím lépe. Punkový nádech ofiny navíc půjde krásně dohromady s dalšími vlasovými trendy – hodit se bude jak k sestříhanému shagu všech délek, tak třeba k rovnému mikádu.

Pokračování 4 / 7

Mixie

Co si pod tajemným označením představit? Nejde o nic jiného než o propojení kontroverzního mullet střihu (vpředu byznys, vzadu party) a krátkého pixie cutu, který v 60. letech minulého století proslavila modelka Twiggy. Vršek hřívy je lehce střapatý, ofina je kratší a hustší a podél uší jsou spuštěné zhruba na 5 až 6 centimetrů sestříhané prameny vlasů. Kouzlo mixie spočívá nejen v jeho příjemné drzosti, ale také v tom, že po ránu nevyžaduje žádnou velkou úpravu. Během roku 2023 se zároveň možná setkáme se střihem znějícím podobně – bixie. Liší se v tom, že místo prostříhaných pramenů se střapatý vršek v oblasti uší mění do klasického mikáda. Bixie je tedy umírněnější verzí mixie. Který typ si získá vaše srdce?

Pokračování 5 / 7

Octopus haircut

Co mají chobotnice společného s vlasovými trendy na příští rok? O octopus cutu se mluví jako o jednom z vůbec největších vlasových hitů nadcházejícího roku. Ve své podstatě toho má hodně společného s klasickým shagem, je ale méně radikální, a tak se hodí i pro konzervativnější nositelky a nositele. Vlasy jsou i v tomto případě postupně sestříhané, oblast okolo kořínků se vyznačuje největším objemem, zatímco delší prameny jsou o něco prostříhanější. Od toho je také odvozen název – tenčí prameny mají připomínat právě chapadla hlavonožců.

Pokračování 6 / 7

Blunt bob

Pryč je doba, kdy v kadeřnictvích bodovalo mikádo, které bylo vzadu kratší a vepředu delší. Teď se jeho délka všude sjednocuje, konce jsou ostré a lehce prostříhané, objem zůstává přirozený. Rovné mikádo vypadá perfektně zcela uhlazené i natočené do přirozených vln. Stejně tak se nebojte experimentovat s pěšinkou – střihu bude slušet ta uprostřed i na patku.

Pokračování 7 / 7

Záclonková ofina

Na závěr si připomeňme jednu z možných úprav ofiny, kterou budeme během roku 2023 vídat stále častěji. Záclonková ofina, natočená od úrovně očí směrem ven, se mezi vlasové mikrotrendy dostala už vloni, kdy se ženy po celém světě zamilovaly do typického objemného 70s účesu herečky Farrah Fawcett. Od té doby se záclonky objevují pravidelně v kombinaci s různými účesy a nejinak tomu bude v nadcházejícím roce. Skvěle doplní rebelský shag, rovné mikádo i vlnitý butterfly cut. Oceníte ji navíc i během parného léta, kdy se alespoň část vašeho čela dostane zpod těžkých vlasů.