Ultra tenké, vyholené, odbarvené: Extrémní obočí zažívá boom. Podlehnete?

2 min čtení

2 min čtení

Přirozené a husté, respektive zvýrazněné obočí, které dominovalo posledním rokům, možná předává žezlo. Celebrity čím dál častěji podléhají trendům, které ho naopak zcela potlačují – Maisie Williams si nechala obočí odbarvit na blond, Nicola Peltz Beckham výrazně zesvětlit a Doja Cat rovnou oholit. Tváří zářijových fashion weeků se stala Bella Hadid, strážkyně devadesátkového looku, kterého kdysi chtěly s pinzetou v ruce dosáhnout všechny ženy – a posledních deset let toho hořce litovaly. Znamená to, že se nyní vítr obrací?

Když letos 3. května dorazila Kendall Jenner na Met Gala v rozměrné černé róbě Prada, zaujala mnohem víc drobným detailem v obličeji – odbarveným obočím, které ostře kontrastovalo s její tmavou kšticí. Ohlasy nebyly příliš přívětivé: alien look se podle kritiků míjel jak s elegancí šatů, tak se zadáním, které znělo Pozlacený věk, čili mělo čerpat inspiraci z 19. století. O dva měsíce později se však této hozené rukavice chopila známá módní provokatérka Julia Fox, která si nechala odbarvit obočí pro pařížský haute couture fashion week.

TIP NA VIDEO:

V červenci rovněž započala své dvouměsíční turné Chromatica Ball Lady Gaga a i ona u té příležitosti představila čerstvou vizáž, byť v jejím případě nešlo o žádnou novinku – odbarvené obočí nosila už kolem roku 2016 a nyní se k němu vrátila. Nový trend byl definitivně stvrzen s příchodem září; Kim Kardashian odhalila fotografie pro magazín Interview a své obočí „nechala zmizet“ i Madonna. Mimochodem, koho to šokovalo, má velmi krátkou paměť. Byla to právě někdejší královna popu, kdo v devadesátkách udával tento směr, a kdo je tím pádem i nyní zdrojem inspirace.

Loading
Loading
Loading
Loading

Tenká černá linie

Odbarvené obočí není jediným trendem, který v této oblasti rezonuje – do centra pozornosti se vracejí také tenké linie. Kdysi jsme si je po vzoru Kate Moss nebo Gwen Stefani vytrhávali my všichni, co jsme dospívali v devadesátkách (po třináctých narozeninách zkrátka neexistovalo, abyste nevzali do ruky pinzetu a nevykáceli ten lesní porost, který vám nadělili rodiče). Nyní tento styl v módě reprezentuje modelka Bella Hadid, která patřila k nejvýraznějším tvářím letošního fashion weeku. Díky svému přirozeně jemnému obočí se ukazuje být dokonalou chameleónkou.

Loading
Loading

Na strunu devadesátek zahrála i česká Vogue, která na jednu ze říjnových titulek umístila food & fashion influencerku Gabbriette – holku, která vypadá, jako by z této dekády omylem vypadla. Té make-up artista Christopher Ardoff její typicky tenké obočí zamaskoval a znovu nakreslil tužkou, čímž Gabriette proměnil k nepoznání. Současně dokázal, že hra s obočím je iluze a nemusíte se nutně vzdávat toho svého přirozeného, pokud chcete experimentovat. Stačí ho zakrýt zesvětlující pastou nebo make-upem a pak podle potřeby znovu zvýraznit.

Loading
Loading
Loading

Zatím nejdál ve hře s oblouky zašla zpěvačka Doja Cat, která si nechala svůj přirozený porost zcela odstranit a místo něj si obočí kreslí, což jí mimo jiné umožňuje zdobit ho třeba srdíčky, jablíčky nebo smajlíky. Otázkou je, jak dlouho takto vydrží – jak kdosi chytře poznamenal na sociálních sítích, „až se zpotí, tak zjistí, k čemu vlastně obočí má“.

Loading
Loading

Pojďme si upřímně říct, že tyto extrémní trendy jsou spíše oživením, než že kompletně měnily kurs současné krásy. Na druhou stranu nelze popřít, že dominance hustého a výrazného obočí, kterou v roce 2010 přinesla do módy neotřelá Cara Delevingne a která se posléze zvrtla v unifikovaný insta bitch model, je u konce. Místo objednání na lamino a microblading obočí si tak znovu v klidu můžeme rozmyslet, co je pro nás přirozené a v čem se nejvíc cítíme samy sebou.